Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.12.2020 17:27
PlayStation PS4 PS5
3468V

PlayStation Direct w końcu trafi do Europy. Gracze kupią PS5 i gry bezpośrednio od Sony

Sony w przyszłym roku powinno zaprosić kolejnych graczy do PlayStation Direct. Sklep japońskiej korporacji odniósł sukces w Stanach Zjednoczonych, więc kolejnym krokiem jest zapewnienie propozycji na terenie Europy.

Sony prowadziło sprzedaż PS5 za pomocą PlayStation Direct. Jest to oficjalny sklep japońskiej korporacji, który został zintegrowany z główną stroną PlayStation i użytkownicy z USA mogą bez najmniejszego problemu właśnie za pomocą witryny kupować gry oraz sprzęt.

Okazuje się, że PlayStation Direct nie będzie dostępny wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, ponieważ firma szuka dyrektora odpowiedzialnego za europejską wersję sklepu:

„Chcemy wykorzystać udaną premierę nowego biznesu direct-to-consumer w USA i uruchomić go w Europie. [...] Rola ta będzie polegała na realizacji europejskiej strategii sprzedaży i celów sprzedaży sprzętu komputerowego przeznaczonego bezpośrednio dla konsumentów w Europie”.

Pracownik zajmie się bardzo ważnym działem Sony, który według aktualnych danych przynosi całej korporacji około 15% przychodów. Nie wiemy, kiedy dokładnie PlayStation Direct zadebiutuje na Starym Kontynencie, ale dobrze, że Japończycy działają i chcą nam zapewnić bezpośredni dostęp do swoich produktów.

Warto również przypomnieć, że PlayStation 5 zanotowało najlepszy start w historii Francji oraz Stanów Zjednoczonych.

Źródło: https://www.psu.com/news/playstation-direct-store-looks-set-to-come-to-europe-finally/

Tagi: PlayStation playstation 5 playstation direct ps4 PS5 Sony