PS5 z największą premierą w historii USA. Xbox Series X|S z gorszym wynikiem od Xboksa One

News
3397V
PS5 z największą premierą w historii USA. Xbox Series X|S z gorszym wynikiem od Xboksa One
Wojciech Gruszczyk | 11.12.2020, 15:51

Najnowsze wyniki NPD potwierdzają świetne informacje dla Sony. Japoński producent osiągnął na terenie Stanów Zjednoczonych rekordową sprzedaż i PlayStation 5 zanotowało najlepszą premierę w historii konsol. Microsoft nie dostarczył na rynek odpowiedniej liczby urządzeń.

NPD właśnie potwierdziło szczegółowe dane z listopada i gracze ze Stanów Zjednoczonych w ostatnim miesiącu wydali rekordowe 1,4 mld dolarów na konsole. To dokładnie 58% lepszy rezultat względem tego samego okresu poprzedniego roku.

Mat Piscatella potwierdza, że PlayStation 5 było najlepiej sprzedającą się platformą w listopadzie pod względem wygenerowanych przychodów, ale to Nintendo Switch zanotował najlepszy wynik w przypadku liczby sprzedanych egzemplarzy.

„PlayStation 5 osiągnęło najwyższą miesięczną sprzedaż i sprzedaż w dolarach w przypadku platformy do gier wideo w historii Stanów Zjednoczonych. Rekordy były wcześniej w posiadaniu PlayStation 4, które zadebiutowało w listopadzie 2013 roku.”

Sukces odnotował nawet DualSense, który osiągnął najlepszą sprzedaż w historii USA:

Sytuacja jest interesująca z jeszcze jednego powodu – Xbox Series X|S zanotowały gorszy start od Xboksa One. Jest to zapewne spowodowane liczbą dostępnych egzemplarzy, bo jak wiadomo na terenie USA trudno dostać jakiegokolwiek next-gena.

Najchętniej kupowaną grą zeszłego miesiąca był Call of Duty: Black Ops Cold War, który jednocześnie został automatycznie najlepiej sprzedającą się produkcją całego 2020 roku. Tytuł zajmuje także pierwsze miejsce na platformach PlayStation i Xbox (w listopadzie i całym roku).

Trzeba zaznaczyć, że Call of Duty jest już 13. rok z rzędu najlepiej sprzedającą się produkcją na terenie Stanów Zjednoczonych w miesiącu premiery.

Źródło: Twitter: MatPiscatella, ZhugeEX

Komentarze (121)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper