Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 01.12.2020 16:40
PS5 brudny panel
4998V

Brudne, "czarne" PS5. Na obudowie pojawiają się ciemne plamy, których nie można całkowicie zmyć

Gracze skarżą się na brudzące się - z niewiadomych przyczyn - białe panele w konsoli Sony - PlayStation 5.

Posiadacze PlayStation 5 zgłaszają - po dryfujących analogach w DualSense - kolejne problemy z konsolą Sony. Tym razem dochodzi do sytuacji, w której po rozgrywce oczom odbiorców ukazują się ciemne plamy na białej obudowie PS5.

W temacie na Reddicie poświęconemu next-genowi Sony pojawiło się sporo wpisów ukazujących, jak urządzenie prezentuje się w niektórych domach. Nie jest to na pewno miłe dla naszego oka, ale gorsze jest to, iż nikt obecnie nie wie, dlaczego w niektórych sztukach pojawiają się ciemne plamy, których nie można całkowicie zmyć ani wilgotnymi ściereczkami, ani specjalnymi gumkami.

Jeden z autorów poniższych materiałów oznajmił, że znalazł już przyczynę - w jego przypadku zawiniła zapalona świeczka położona blisko PlayStation 5. Niestety, ale odbarwienia plastiku zdarzają się także u osób nie posiadających w pobliżu konsoli świec. Według wpisu na wyżej wspomnianym forum, problem może leżeć w przegrzewaniu się systemu, lecz musimy pamiętać, że gdy do niego dochodzi, konsola - a przynajmniej tak zapewniali jej twórcy - miałaby się automatycznie wyłączać.

PS5 looks dirty after one gaming session, anyone else experience this? from r/PS5

Osoby, których dosięgnął ten problem, piszą do Sony e-maile z prośbą o przesłanie nowych paneli. Niektórzy z nich już je otrzymali, więc jeśli sytuacja w ich przypadku się powtórzy, na pewno o tym usłyszymy. Japońska korporacja jak na razie nie skomentowała tego problemu - być może to dobry czas na wypuszczenie czarnych, tak mocno pożądanych paneli?

(jeśli zdjęcia Wam się nie wyświetlą, kliknijcie na tytuł wpisu)

Dirty PS5 from r/PS5

Źródło: https://gamerant.com/ps5-dirty-discoloration-clean-how/

Tagi: brudne panele brudny plastik ps5