Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 01.12.2020 15:55
DualSense,
6418V

DualSense i analogi. Niektórzy zgłaszają pierwsze problemy po kilkunastu dniach użytkowania

Niektórzy posiadacze PlayStation 5 zgłaszają problem z DualSensem. Powoli zaczynają poddawać się analogi w kontrolerze Sony.

DualSense to prawdziwy next-gen, i to dosłownie. Kontroler stworzony przez Sony może poszczycić się świetnymi funkcjami, takimi jak haptyczne wibracje czy adaptacyjne triggery, które zwiększają przyjemność płynącą z rozgrywki na PlayStation 5, o czym wspominał w swoim tekście Kajetan czy Phil Spencer w wywiadzie dla The Verge. Niestety, ale niektórzy nie mogą się nim zbytnio nacieszyć, bowiem po dwóch tygodniach użytkowania owego sprzętu muszą zmagać się z niepoprawnie działającymi analogami.

Dryfujące analogi prześladowały sporą ilość posiadaczy hybrydowej konsoli Nintendo Switch, Xboksa One, a ja osobiście miałem ten sam problem również w przypadku DualShocka 4. Jednakże raczej nikt z nas nie sądził, że w padzie DualSense w pierwszej kolejności wysiądzie wyżej wspomniany element, aniżeli chociażby adaptacyjne triggery, które są bardziej podatne na uszkodzenia.

Dualsense Drift from r/PS5

Musimy wziąć pod uwagę, że nie wiemy, co dokładnie robił z padem do PS5 autor wpisu na Reddicie. Równie dobrze mógł rzucić nim o ścianę po setnej śmierci w Demon's Souls (PS5), ale - nie oszukujmy się - wydaje się to bardzo mało prawdopodobne. Dajcie znać w komentarzach, jak sprawują się Wasze pady DualSense.

Just noticed my Dualsense drifts :( from r/PS5

Źródło: https://segmentnext.com/2020/12/01/dualsense-controllers-drifting/

Tagi: DualSense PS5 Sony