Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.11.2020 20:56
PlayStation 5 i Xbox Series loga
5581V

PS5 osiągnęło znacznie lepszy wynik od Xbox Series X|S? Nieoficjalne wyniki wyglądają interesująco

Sony oraz Microsoft nie prezentują oficjalnych wyników sprzedaży konsol nowej generacji, ale obie korporacje potwierdziły sukcesy swoich urządzeń. Analitycy zbierają jednak dane z poszczególnych rynków i najnowsze wyliczenia są bardzo interesujące.

Microsoft jako pierwszy ogłosił rekordową sprzedaż Xboksów Series X|S, a następnie Sony pochwaliło się bardzo dobrym startem PlayStation 5. W obu sytuacjach brakuje nam konkretnych danych, ponieważ obie korporacje wiedzą jedno – mogły osiągnąć znacznie lepsze rezultaty, ale fabryki nie zdążyły przygotować wystarczającej liczby konsol.

Analitycy nie dają za wygraną i zbierają dane z poszczególnych rynków. Według VGchartz – PlayStation 5 miało osiągnąć na dwóch premierach około 2,1-2,5 mln sprzedanych egzemplarzy, a w pierwsze 24 godziny gracze kupili około 1,1-1,4 mln sztuk Xboksów Series X|S.

Informacje mają pochodzić z największych rynków, na których wszystkie urządzenia zostały natychmiastowo wyprzedane – w przypadku PlayStation 5 było to podczas pierwszej i drugiej premiery, a w sytuacji Xboksa Series X|S w trakcie światowego debiutu. Teraz obie firmy dbają, by sprzęt powrócił na rynek jeszcze przed końcem 2020 roku.

Różnica jest znacząca i warto tutaj przypomnieć słowa Phila Spencera, który potwierdził, że z powodu późnego dostarczenia niezbędnej części przez AMD – Microsoft bardzo późno rozpoczął przygotowanie Xboksów Series X|S i firma nie mogła wyprodukować większej liczby urządzeń.

Źródło: https://www.vgchartz.com/article/446429/ps5-sold-an-estimated-21-to-25-million-units-worldwide-on-launch-days/

Tagi: PlayStation 5 PS5 xbox series s Xbox Series X Xbox Series X|S