Iza Łęcka Iza Łęcka 12.11.2020 08:52
Xbox Series X S
2895V

Xbox Series X|S z „największą premierą w historii Xboksa”. Phil Spencer potwierdza ogromną sprzedaż

Xbox Series X i Xbox Series S miały swoją premierę na wszystkich kluczowych rynkach, dlatego Phil Spencer zwrócił się bezpośrednio do graczy i podziękował za ogrom wsparcia. Szef marki Xbox ogłosił, że start nowej generacji jest dla Microsoftu największą premierą w historii.

We wtorek pracownicy Microsoftu świętowali start nowej generacji, a Xboksy Series X|S zagościły w pierwszych domach sympatyków marki. Urządzenia są wyprzedane niemal na całym świecie, a w takich krajach jak Stany Zjednoczone czy też Wielka Brytania możliwość zakupu sprzętu Amerykanów jest niezwykle utrudniona.

Phil Spencer podziękował graczom za wsparcie i potwierdził, że „w 24 godziny sprzedano więcej nowych konsol, w większej liczbie krajów, niż kiedykolwiek wcześniej”. Obecnie pracownicy Microsoftu dokładają wszelkich starań i intensywnie pracują nad dostarczeniem do sklepów kolejnych urządzeń, co podkreślił również Major Nelson:

Już wczoraj Spencer nieco odważnie stwierdził, że jego zdaniem gry na start nowej generacji nie mają znaczenia, ponieważ wszystkie wyprodukowane jednostki zostaną zakupione przez chętnych graczy. Trudno nie odnieść wrażenia, że słowa szefa Xboksa są niezwykle kontrowersyjne i nie wszyscy sympatycy konsolowej rozgrywki podzielają jego zdanie. Powyższe wypowiedzi jednak dobitnie wskazują, że pomimo braku dużych, ekskluzywnych tytułów na premierę Xboksa Series X|S, Microsoft nie może narzekać na brak zainteresowania platformą.

Źródło: Twitter: XboxP3

Tagi: microsoft xbox Xbox Series S xbox series x xbox series x|s