Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.11.2020 01:03
PS5 konsola Sony
6361V

PS5 nie trafiło do klienta, więc Amazon zwalnia pracownika. Firma bierze się za podejrzanych dostawców

Amazon ma duży problem z kurierami, którzy w dniu premiery PS5 nie dostarczali do domów klientów paczek z PlayStation 5 lub wrzucali do opakowania inne przedmioty. Jednego z pracowników udało się nagrać na kamerze, więc korporacja rozwiązała z nim umowę. 

W zeszłym tygodniu informowaliśmy naszych czytelników o zaskakującej sytuacji – klienci brytyjskiego Amazonu pokazywali otrzymane pudełka, w których zamiast PlayStation 5 znajdowały się inne sprzęty AGD lub nawet karma dla zwierząt.

Jednym z poszkodowanych była Jenni Walker, która czekała na kuriera, ponieważ jej syn w dniu premiery PS5 kończył 16. urodziny, a jej udało się zamówić PlayStation 5. Nie było to łatwe, więc klientka wyczekiwała na kuriera. Gdy ten podjechał pod jej dom – prawdopodobnie zorientował się, co znajduje się w opakowaniu i postanowił nie dostarczyć paczki.

Córka Walker postanowiła wziąć sprawę w swoje ręce i pojechała do lokalnego magazynu Amazonu, gdzie przedstawiła poniższe nagranie. Szef oddziału potwierdził, że jest to jeden z pracowników, który zostanie zwolniony.

Gdy sytuacja została nagłośniona, Amazon potwierdził, że kurier nie będzie już dostarczał przesyłek w imieniu firmy. Następnie rzecznik korporacji wysłał oświadczenie redakcji VGC, w którym potwierdził, że zdarzyły się podobne przypadki – teraz Amazon dociera do każdego klienta i stara się pomóc.

Jenni Walker ujawniła, że Amazon na początku zaoferował jej bon o wartości 5 funtów. W drugim kroku firma zwiększyła ofertę do 50 funtów, by na koniec zwrócić pieniądze za PS5. Klientka nie chciała pieniędzy, ponieważ liczyła, że uda się odzyskać konsolę, ale niestety tak się nie stało.

Jak jednak wiadomo, PlayStation 5 jest wyprzedane na całym świecie, w Wielkiej Brytanii ceny ustala grupa resellerów, więc normalny kupienie PS5 jest aktualnie niemożliwe.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/amazon-cuts-ties-with-driver-allegedly-caught-failing-to-deliver-ps5/

Tagi: Amazon playstation 5 ps5 sony