Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.11.2020 14:04
PS5 konsola wyprzedana
5325V

PS5 jest „całkowicie wyprzedane”. Sony stara się przywrócić PlayStation 5 do sklepów

Sony potwierdza bardzo wysokie zainteresowanie PlayStation 5. Nie otrzymaliśmy jeszcze oficjalnych danych sprzedaży, ale Jim Ryan potwierdza, że PS5 zostało wyprzedane i korporacja stara się teraz przywrócić konsolę do sklepów.

Zapewne do końca 2020 roku nie będziemy mogli mówić o bezproblemowym dostępie do PlayStation 5. W Sieci od czasu do czasu można znaleźć dostępną konsolę Sony, jednak trudno tutaj mówić o łatwych zakupach w normalnej cenie.

Konsola jest wciąż udostępniana przez między innymi grupy resellerów, które oferują urządzenie w znacznie wyższej cenie. Sony jednak zdaje sobie sprawę z problemu, a Jim Ryan potwierdził – sprzęt jest wyprzedany:

„Wszystko zostało sprzedane. Całkowicie wszystko zostało sprzedane”

Szef PlayStation w rozmowie z dziennikarzem TASS potwierdził, że spędził sporą część roku, by upewnić się, że Sony może zagwarantować wystarczająco dużo konsol, ale jak widać – zainteresowanie przewyższyło możliwości produkcyjne. Jim Ryan zaznaczył jednak, że teraz spędza dużo czasu, by mieć pewność, że korporacja może jak najszybciej zaspokoić popyt na PlayStation 5.

Nie otrzymaliśmy konkretnych terminów, ale możemy mieć pewność, że fabryki pracujące nad PlayStation 5 nie zwalniają, a japoński producent chce jak najszybciej wrzucić na rynek kolejne egzemplarze konsoli. W zeszłym tygodniu odbyła się w Polsce dodatkowa sprzedaż PS5, ale jak już wiemy – nie wszyscy gracze otrzymają konsole.

Źródło: https://www.techradar.com/news/ps5-stock-sony-says-absolutely-everything-is-sold-as-supply-slows-to-a-trickle

Tagi: playstation 5 ps5 sony