Iza Łęcka Iza Łęcka 28.11.2020 01:00
PS5 - ściana pełna konsol u handlarzy
8207V

PS5 w rękach grupy handlarzy. Firma „nie żałuje” wykupienia prawie 3500 konsol i zdradza szczegóły akcji

Problemy z dostępnością PS5 sprawiły, że urządzeniem zainteresowały się nawet osoby, które zazwyczaj nie zajmują się grami. CrepChiefNotify to firma odsprzedająca z zyskiem obuwie oraz odzieżą sportową, jednak w obliczu sporego zarobku, wszyscy pracownicy zostali przeszkoleni, by jak najszybciej kupić PlayStation 5.

O działaniach grupy CrepChiefNotify informowaliśmy naszą społeczność w tym tygodniu. Przez sporą krytykę opisywanych wcześniej praktyk, przedstawiciele organizacji zdecydowali się odnieść do zarzutów i potwierdzili, że „nie żałują” wykupienia blisko 3500 egzemplarzy PS5. Zgodnie z ich relacją, nie użyto botów.

Działania CrepChiefNotify zostały negatywnie oceniane przez wielu graczy, więc firma przedstawia swój punkt widzenia, twierdząc, że pandemia wpłynęła na losy jej społeczności, a dzięki PlayStation 5 pracownicy zdobyli środki do życia:

„Wiele osób z naszej społeczności zbankrutowało, zwolniono ich lub w jakiś sposób zostali poszkodowani z powodu pandemii. Ci ludzie zdołali opłacić swoje rachunki, zakupić jedzenie i dostarczą dzieciom prezenty świąteczne. Może to być smutne, że w te święta jakieś dziecko nie otrzyma PS5, ale inne dziecko mogło nic nie dostać. Nie żałujemy”.

W oświadczeniu podkreślono, że do akcji nie użyto botów, natomiast odpowiednie „przygotowanie” pozwoliło już w październiku zamówić 1000 sztuk PlayStation 5. Resellerzy doświadczyli trudności dopiero w dniu premiery:

„Prawdziwy chaos zaczął się w dniu premiery. Po raz kolejny przygotowaliśmy grupę, poinformowaliśmy wszystkich o potencjale i byliśmy gotowi do działania. W ten dzień członkowie świętowali, bo udało się zabezpieczyć 2472 konsole, nie dzięki botom, jak pokazują media, wszystko ręcznie”.

Według wcześniej udostępnionych informacji, CrepChiefNotify w głównej mierze zajmuje się skupywaniem i odsprzedawaniem po droższych cenach sneakersów i odzieży sportowej. Na transakcjach grupa miała zarobić już 2 mln funtów.

Wczoraj Sony potwierdziło rekordową sprzedaż PS5, choć jak dotąd nie otrzymaliśmy oficjalnych danych. Jedno jest pewne – PlayStation 5 zostało wyprzedane.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/scalper-group-says-it-has-no-regrets-over-reselling-3500-ps5-consoles/

Tagi: CrepChiefNotify playstation 5 ps5 sony