Iza Łęcka Iza Łęcka 20.11.2020 12:17
Felix zamiast PS5
6399V

PS5 nie trafia do klientów Amazonu. Gracze odbierają sprzęt AGD lub karmę dla zwierząt

Amazon będzie musiał się tłumaczyć z efektów pracy swoich kurierów, którzy nie dostarczają do graczy PS5, a zamiast zamówionych next-genów do coraz większej liczby klientów trafiają najróżniejsze sprzęty AGD, czy inne ciężkie przedmioty odpowiadające gabarytom urządzenia. 

Od wczoraj kolejna część świata świętuje premierę PS5, a coraz to nowi sympatycy konsolowej rozgrywki cieszą się swoimi zestawami. Jednak o ogromnej radości nie może mówić część graczy - od kilku godzin coraz częściej na Twitterze udostępniane są zdjęcia użytkowników, którzy zamiast odebrać upragnione PlayStation 5, otrzymują różne inne produkty. Jedną z poszkodowanych, która doświadczyła niepokojącej sytuacji, jest Bex April May, dziennikarka The Guardian, MetroUK, NME, MTV. Również na jej mediach społecznościowych pojawił się wpis dotyczący odbioru frytkownicy i zapytania o podobne sytuacje.

W Sieci nie brakuje opinii, według których nie jest to pomyłka sklepu, natomiast urządzenia są celowo przepakowywane lub w ogóle nie trafiają do klientów. Na Twitterze pod hasztagiem „#AmazonPS5Scam” widnieją historie graczy, którzy w systemie Amazonu śledzą drogę, jaką przemierza kurier z paczką, widzą, że ich zamówienie zostało doręczone, jednak oni ich nie otrzymują lub z opóźnieniem dostarczony zostaje produkt niezgodny z zamówieniem.

Zgodnie z opracowanym systemem, Amazon każe czekać do 48 godzin nim zajmie się sprawą, jednak jak możecie się domyśleć – sfrustrowani klienci nie zamierzają tak długo pozostawić problemu bez rozwiązania. PlayStation 5 trafiło na wszystkie rynki w bardzo limitowej liczbie egzemplarzy, a zamówienie w przedsprzedaży konsoli dawało niemal pewność, że w dniu premiery uruchomimy sprzęt PlayStation u siebie – jak się jednak okazuje, w niektórych przypadkach nie było to zgodne z prawdą.

Trudno sobie wyobrazić sytuację, gdy gracz czeka na paczkę, widzi ją w systemie, a zamiast PlayStation 5 w pudełku znajduje się inny sprzęt lub zamówienie nie zostaje w ogóle dostarczone do zainteresowanego. Brytyjski oddział Amazonu został poproszony o komentarz do sprawy, jednak na stosowne wyjaśnienia najpewniej jeszcze zaczekamy.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/amazon-uk-customers-allege-receiving-kitchen-appliances-instead-of-ps5-pre-orders/

Tagi: amazon playstation playstation 5 PS5