PS5 nie trafia do klientów Amazonu. Gracze odbierają sprzęt AGD lub karmę dla zwierząt

News
6831V
PS5 nie trafia do klientów Amazonu. Gracze odbierają sprzęt AGD lub karmę dla zwierząt
Iza Łęcka | 20.11.2020, 12:17

Amazon będzie musiał się tłumaczyć z efektów pracy swoich kurierów, którzy nie dostarczają do graczy PS5, a zamiast zamówionych next-genów do coraz większej liczby klientów trafiają najróżniejsze sprzęty AGD, czy inne ciężkie przedmioty odpowiadające gabarytom urządzenia. 

Od wczoraj kolejna część świata świętuje premierę PS5, a coraz to nowi sympatycy konsolowej rozgrywki cieszą się swoimi zestawami. Jednak o ogromnej radości nie może mówić część graczy - od kilku godzin coraz częściej na Twitterze udostępniane są zdjęcia użytkowników, którzy zamiast odebrać upragnione PlayStation 5, otrzymują różne inne produkty. Jedną z poszkodowanych, która doświadczyła niepokojącej sytuacji, jest Bex April May, dziennikarka The Guardian, MetroUK, NME, MTV. Również na jej mediach społecznościowych pojawił się wpis dotyczący odbioru frytkownicy i zapytania o podobne sytuacje.

W Sieci nie brakuje opinii, według których nie jest to pomyłka sklepu, natomiast urządzenia są celowo przepakowywane lub w ogóle nie trafiają do klientów. Na Twitterze pod hasztagiem „#AmazonPS5Scam” widnieją historie graczy, którzy w systemie Amazonu śledzą drogę, jaką przemierza kurier z paczką, widzą, że ich zamówienie zostało doręczone, jednak oni ich nie otrzymują lub z opóźnieniem dostarczony zostaje produkt niezgodny z zamówieniem.

Zgodnie z opracowanym systemem, Amazon każe czekać do 48 godzin nim zajmie się sprawą, jednak jak możecie się domyśleć – sfrustrowani klienci nie zamierzają tak długo pozostawić problemu bez rozwiązania. PlayStation 5 trafiło na wszystkie rynki w bardzo limitowej liczbie egzemplarzy, a zamówienie w przedsprzedaży konsoli dawało niemal pewność, że w dniu premiery uruchomimy sprzęt PlayStation u siebie – jak się jednak okazuje, w niektórych przypadkach nie było to zgodne z prawdą.

Trudno sobie wyobrazić sytuację, gdy gracz czeka na paczkę, widzi ją w systemie, a zamiast PlayStation 5 w pudełku znajduje się inny sprzęt lub zamówienie nie zostaje w ogóle dostarczone do zainteresowanego. Brytyjski oddział Amazonu został poproszony o komentarz do sprawy, jednak na stosowne wyjaśnienia najpewniej jeszcze zaczekamy.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/amazon-uk-customers-allege-receiving-kitchen-appliances-instead-of-ps5-pre-orders/

Komentarze (162)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper