Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.11.2020 17:42
SSD PS5 i karta rozszerzeń XSX
3058V

PS5, Xbox Series X i Xbox Series S. Ile GB pamięci otrzymamy na gry?

PlayStation 5, Xbox Series X i Xbox Series S trafią na rynek z dyskami o różnych rozmiarach, a dodatkowo każda konsola posiada swoje rozbudowane funkcje w systemie, które zmniejszają przestrzeń na gry i w rezultacie nie możemy liczyć, że na SSD zapiszemy kilkanaście next-genowych produkcji. Jak jednak wygląda sytuacja? Sprawdźcie nieoficjalne informacje.

Sony oraz Microsoft oficjalnie nie komentują sprawy dotyczącej wolnej przestrzeni w next-genowych konsolach. Jak jednak wiemy, Xbox Series X otrzyma dysk o pojemności 1TB, PlayStation 5 dysponuje 825GB, a Xbox Series S zawiera SSD o rozmiarze 512GB.

Musimy jednak pamiętać, że PlayStation 5 posiada rozbudowany system (podpowiedzi, aktywności), a Xboksy Series X|S oferują szybki dostęp do rozgrywki (Quick Resume). Obie propozycje zmniejszają rozmiar dostępny na gry.

Już z samego rana informowaliśmy o przecieku dotyczący przestrzeni w Xboksie Series S, a teraz pojawiło się ciekawe podsumowanie – mogę jedynie dodać, że nie jest to oficjalna wiadomość. Ostateczne szczegóły zostaną przedstawione wkrótce, ale warto sprawdzić tę informację:

Czy to wystarczy by móc cieszyć się nową generacją? To raczej sprawa bardzo indywidualna, ale pamiętajcie, że zawsze istnieje możliwość zwiększenia przestrzeni – czy to przez SSD czy też kartę rozszerzeń.

Źródło: Twitter: geronimo_73

Tagi: PlayStation 5 PS5 ssd Xbox Series S xbox series x