Iza Łęcka Iza Łęcka 04.11.2020 07:35
xbox series s
2231V

Xbox Series S może mieć problem. Gracze mają otrzymać bardzo małą przestrzeń na gry

Xbox Series S trafił już do pierwszych graczy i zgodnie z najnowszymi informacjami, system oraz technologia zaproponowana przez Microsoft istotnie zmniejszają zaproponowany przez korporację dysk. Firma zamieściła w sprzęcie SSD o pojemności zaledwie 512GB, ale do użytku graczy będzie ponad 100GB mniej.

Informacje dotyczące Xboksa Series X i Xboksa Series S znajdują się wciąż pod ścisłym embargo, ale już wkrótce redakcje będą mogły przedstawić recenzje dwóch konsol nowej generacji spod szyldu amerykańskiego giganta.

Przez pomylenie daty premiery, już wczoraj pierwsi sympatycy marki Xbox otrzymali zamówione Xboksy Series S. To właśnie Spead20, który pochwalił się zdobytym sprzętem, informuje o wolnej przestrzeni na gry – XSS trafi do graczy z dyskiem 512GB, ale na zapisywanie gier pozostanie zaledwie 364GB. Na ostateczne potwierdzenie musimy wciąż zaczekać, tymczasem nie brakuje głosów oburzenia, że Xbox Series S pomieści zaledwie kilka gier, nawet jeśli na dysk konsoli nie będą pobierane treści 4K.

Biorąc pod uwagę fakt, że Xbox Series S nie posiada napędu, a proponowana przez Microsoft karta rozszerzeń kosztuje 1059 zł, podczas gdy konsola została wyceniona na 1349 zł, dla wielu graczy owa sytuacja może być niezwykle problematyczna.

Źródło: https://gamingbolt.com/xbox-series-s-reportedly-has-364-gb-of-usable-storage

Tagi: Microsoft xbox Xbox Series S