Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.10.2020 04:32
PS5 menu
9124V

PS5 menu zaprezentowane! Sony pokazuje system PlayStation

Sony właśnie opublikowało materiał prezentujący system PlayStation 5. Gracze mogą spojrzeć na różne możliwości menu PS5. Zobaczcie nowości przygotowane przez japońską korporację dla wszystkich fanów PlayStation.

Tak jak zapowiadaliśmy: Burger King faktycznie zapowiedział prezentację menu PlayStation 5. W końcu możemy spojrzeć na system PS5, który według Sony jest „całkowicie skoncentrowany na graczu”. Japończycy zajęli się pełnym dostosowaniem UX, by mieć pewność, że gracze będą mogli w pełni zanurzyć się w nowej generacji.

Sony postawiło na bardzo duże kafle do poszczególnych gier i tak jak zapowiadały wszystkie przecieki – Japończycy pozwolą nam sprawdzać poszczególne elementy produkcji właśnie przez menu PS5.

Japończycy przygotowali „Control Center”, który pozwoli nam doświadczać wszystkich najważniejszych elementów konsoli – sprawdzimy swój profil, zobaczmy powiadomienia, zerkniemy na znajomych czy też otrzymamy informacje dotyczące kontrolera, swojego profilu lub włączymy muzykę. Sony pozwoli także na błyskawiczny dostęp do regulacji dźwięku oraz mikrofonu.

Interesująco prezentują się „Karty” (duże ikony), bo to właśnie na nich znajdziemy między innymi „Aktywności” – jest to wcześniej zapowiedziany, bezpośredni dostęp do gry. Gracze mogą jednym przyciskiem wrócić do zabawy i okazuje się, że rozgrywka działa w tle ikon. Sony potwierdziło także możliwość przeglądania progresu trofeów, a nawet możemy sobie wyróżnić poszczególne zadania.

Świetnie prezentuje się możliwość płynnego przejścia pomiędzy grą a menu – całość działa w sekundzie, a produkcja cały czas działa w tle.

Japończycy potwierdzili także możliwość włączania pomocy – gdy natraficie na problem z ukończeniem pozycji, bez problemu sięgniecie po poradę, która może być nawet konkretnym filmikiem prezentującym gameplay. W PlayStation 5 znajdziemy system „obraz w obrazie”, dzięki któremu będziemy stale przeglądać dodatkowy materiał. O tym elemencie wiemy od dawna, ponieważ szczegóły zostały przedstawione w jednym z patentów.

„Karty” pozwolą na płynne przejście pomiędzy grami i wygląda to naprawdę imponująco. W kilka sekund zainteresowani gracze przełączą pozycję i będą mogli kontynuować zabawę. Potwierdziły się także plotki o przycisku Create – PlayStation 5 stale nagrywa materiały i pozwoli nam przygotować screeny i filmy w 4K.

Sony postanowiło także całkowicie połączyć PlayStation Store z systemem – gracze teraz nie muszą przełączać się pomiędzy aplikacjami, a w samym menu znajdziemy interesujące produkty. Jest to bez wątpienia ciekawa propozycja.

Po wykonaniu przykładowo zdjęcia, możemy wysłać fotkę do grupy, a DualSense przepisze naszą wiadomość – wystarczy tylko powiedzieć kilka słów i informacja zostanie wysłana do znajomych.

PS5 otrzyma także „rest mode”, dzięki któremu pewnie będziemy mogli pobierać gry w tle.

Źródło: YouTube.com

Tagi: PlayStation 5 PS5 sony