Hearthstone Obłędny Festyn Lunomroku nadciąga. Blizzard przygotował nowy tryb i dodatek

News
854V
Hearthstone Obłędny Festyn Lunomroku nadciąga. Blizzard przygotował nowy tryb i dodatek
Wojciech Gruszczyk | 23.10.2020, 15:32

Blizzard nie przestaje rozwijać Hearthstone. Darmowa karcianka Blizzarda otrzyma w przyszłym miesiącu nowy dodatek, a zarazem deweloperzy przygotowali zupełnie nowy tryb rozgrywki. Starcia będą dostępne bez dodatkowych opłat.

Hearthstone jest rozwijany od 2014 roku, ale jak się okazuje, Blizzard ma wciąż plany i chce oferować graczom nowe wyzwania. Już 17 listopada zadebiutuje Obłędny Festyn Lunomroku, który wprowadzi do świata karcianki korowód dziwów i niesamowitości. Deweloperzy przygotowali 135 nowych kart, a cała akcja tym razem nawiązuje do rozszerzenia Przedwieczni Bogowie z 2016 roku. Teraz zainteresowani doświadczą powrotu legendarnych stronników takich jak C'Thun czy Yogg-Saron, ale musicie wiedzieć, że każdy otrzyma swoje „zaskakujące wersje”. W grze pojawią się także artefakty Przedwiecznych Bogów, czyli bardzo potężne zaklęcia, a jednocześnie nowym słowem kluczowym zostało „Splugawienie”.

Tak nowości zapowiedział J. Allen Brack, prezes Blizzard Entertainment:

„To niezwykle ważny moment w Hearthstone. Do gry trafia rozszerzenie Obłędny Festyn Lunomroku, nowy tryb Starcia, a także całkowicie odświeżony system progresji. Hearthstone ciągle rozwija się i zmienia, a naszym nadrzędnym celem pozostaje zapewnianie fanom gry wyjątkowej, złożonej rozgrywki i mnóstwa frajdy. Gracze oszaleją, gdy zobaczą nową zawartość!”.

J. Allen Brack wspomniał także o „Starciach” – jest to całkowicie nowy i darmowy tryb, który łączy zmagania jeden na jednego z Areny z systemem kreowania talii znanym z Przygód. Teraz rozpoczniemy walkę mając do dyspozycji własne karty, a następnie będziemy dobierać nowe – gracze zawalczą w seriach do 12 zwycięstw lub 3 porażek.

Blizzard zapewni także tryb heroicznych Starć, w którym śmiałkowie sięgną po nagrody: złoto w grze, karty, pakiety kart i tajemny pył. Tutaj jednak musimy zapłacić wpisowe – 150 złota w grze lub 1,99 euro (tyle bilet z Karczmy). Im większy wynik uda się uzyskać, tym lepsze skarby zgarniemy.

Jeśli zdecydujecie się kupić zestaw Obłędny Festyn Lunomroku w przedsprzedaży, to otrzymacie także wcześniejszy dostęp do Starć – od 22 października do 11 listopada. Pozostali gracze Hearthstone będą mogli wypróbować nowy tryb od 12 listopada, kiedy rozpoczną się oficjalne beta-testy Starć. Początek 1. sezonu jest zaplanowany na 17 listopada.

Deweloperzy zapowiedzieli także „największą jak dotąd modyfikację swoich systemów”. 12 listopada zostanie zaproponowana graczom nowa mechanika, dzięki której systematycznie będziemy zgarniać ekscytujące nagrody. Tak przedstawiają się zmiany:

  • Nowy system osiągnięć śledzi statystyki graczy i ich dokonania w grze. Kolejne osiągnięcia będą dodawane z każdym nowym rozszerzeniem, trybem gry i ważną aktualizacją.
  • Ścieżka nagród pozwoli graczom zdobywać złoto, pakiety kart, elementy ozdobne i wiele innych. Dodatkowe nagrody czekają tych, którzy kupią Karnet Karczmarza. Wraz z każdym nowym rozszerzeniem pojawi się nowa ścieżka nagród. Gracze będą awansować na kolejne spośród 50 poziomów danej ścieżki, zbierając doświadczenie za zadania, osiągnięcia i grę.
  • Zmodyfikowany system zadań wprowadzi do gry cotygodniowe zadania, zapewniające ciekawe wyzwania i świetne nagrody. Dołączą one do rotacji obok codziennych zadań oraz związanych z wydarzeniami zadań legendarnych, które towarzyszą rozszerzeniom i aktualizacjom zawartości.
  • Będziecie mogli kontrolować swoje postępy we wszystkich tych systemach z poziomu strony profilu. Znajdą się na niej statystyki zgromadzone na danym koncie od początku zabawy, takie jak rangi, pozycje w klasyfikacji czy zwycięstwa.

Poznajcie także szczegóły Hearthstone: Galakrond's Awakening i Hearthstone Descent of Dragons.

Źródło: Informacja prasowa: Monday – agencja komunikacji

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper