Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.10.2020 21:46
bravia gotowa na ps5
4292V

Sony zaktualizowało swoje telewizory przed premierą PS5. Wybrane modele Bravii otrzymały wsparcie HDMI 2.1

Sony nie zapomina o współpracy na linii PlayStation 5-Bravia. Korporacja jeszcze przed premierą PS5 zadbała o aktualizacje dwóch telewizorów, by mieć pewność, że gracze otrzymają możliwość wykorzystania pełnej mocy nowej generacji.

Sony opublikowało już pierwsze spoty prezentujące telewizory „Gotowe na PS5”, ale korporacja nie zapomina o klientach, którzy wcześniej kupili telewizory i nie zwrócili uwagi na wsparcie HDMI 2.1. Nowa wersja złącza jest istotna dla między innymi PlayStation 5, ponieważ ten standard obsługuje między innymi rozgrywkę w rozdzielczości 4K przy 120 klatkach na sekundę.

Japoński producent postanowił wykorzystać aktualizacje oprogramowania, by zadbać o HDMI 2.1 w dwóch modelach: Bravia X900H oraz Bravia XH90. W tej sytuacji oba urządzenia są „gotowe na PS5” i gracze będą mogli wykorzystać ich potencjał na nowej generacji.

Aktualizację bardzo szczegółowo przedstawia redakcja HDTVTest, której dziennikarz opowiada o opcji i wspomina o ważnych szczegółach – nie wszystkie porty otrzymały wsparcie HDMI 2.1 oraz w opcjach należy włączyć funkcję „Enhanced”.

Sprawdźcie również wyniki „drogi do PlayStation 5”.

Źródło: https://www.psu.com/news/sony-releases-hdmi-2-1-4k-120hz-firmware-update-for-bravia-xh90-x900h-zh8-z8h-tvs-in-preparation-for-ps5-compatibility/

Tagi: bravia gotowe na ps5 playstation 5 ps5 sony