Iza Łęcka Iza Łęcka 30.07.2020 07:00
PS5 TV Bravia
8011V

Sony ujawniło pierwsze telewizory „Gotowe na PS5”. Japońska korporacja promuje swoje urządzenia

Sony przedstawiło zwiastun telewizorów, który prezentuje modele idealnie nadające się do PS5. Jeśli szukacie nowego TV, który pozwoli czerpać garściami z next-genowych produkcji, poniższe produkty japońskiego producenta mogą Was zainteresować.

Sony to nie tylko marka PlayStation, która podbija świat i pozwala graczom doświadczać wyjątkowych historii. Korporacja posiada cały katalog innych produktów, a premiera PS5 może być idealnym momentem, by zainteresować sympatyków konsolowej rozgrywki urządzeniami z serii Bravia.

Przygotowano nową podstronę, na której przedstawiono telewizory „Gotowe na PlayStation 5”, pozwalające doświadczyć rozgrywki w rozdzielczości 4K przy 120 klatkach na sekundę. Urządzenia oferują wsparcie 8K (tak jak PS5) i otrzymały „zachwycający kontrast w grach”, korzystając z technologii Sony Full Array LED, dzięki której na całym ekranie są umieszczone diody LED, a każda strefa jest kontrolowana oddzielnie, co pozwala zaoferować lepszą jakość kolorów – ciemne obszary będą ciemniejsze, a jaśniejsze prezentują odpowiednią jakość, umożliwiając dostrzeżenie jeszcze większej liczby szczegółów.

Dzięki technologii Acoustic Multi-Audio promowane telewizory zostały wyposażone w „wielowymiarowy dźwięk” – głośniki są w tym wypadu rozmieszczone na całym panelu TV, co pozwala niemal "wciągnąć w rozgrywkę".

Sony podkreśla, że telewizory są „Idealne dla PlayStation”:

„Wykorzystując zaawansowane technologie obrazu i dźwięku, Sony BRAVIA ożywia gry, zapewniając żywy, wyrazisty obraz z trójwymiarowym, przestrzennym dźwiękiem.”

Pierwszymi modelami promowanymi jako „Ready for PlayStation 5” są Sony Bravia ZH8, Sony Bravia XH90 oraz Sony Bravia XH92. Najdroższym modelem z tego zestawu jest ZH8, który jest dostępny za 29 999 zł (75-cali). XH95 został wyceniony od 6199 zł do 13499 zł, a model XH90 kosztuje od 5199 zł do 12999 zł (ceny z Euro.com.pl – bez uwzględnienia promocji). Warto przypomnieć, że wczoraj informowaliśmy o PS5 Activities, czyli nowej funkcji PlayStation 5, a Sony może zapewnić next-genowej konsoli wsparcie podobne do DLSS od firmy NVIDIA.

PS5 TV Bravia Gotowe na PlayStation 5

Źródło: https://gamingbolt.com/ps5-ready-bravia-tvs-highlighted-by-sony-prior-to-systems-launch

Tagi: bravia PlayStation 5 ps5 sony