Sony ujawniło pierwsze telewizory „Gotowe na PS5”. Japońska korporacja promuje swoje urządzenia

News
9345V
Sony ujawniło pierwsze telewizory „Gotowe na PS5”. Japońska korporacja promuje swoje urządzenia
Iza Łęcka | 30.07.2020, 07:00

Sony przedstawiło zwiastun telewizorów, który prezentuje modele idealnie nadające się do PS5. Jeśli szukacie nowego TV, który pozwoli czerpać garściami z next-genowych produkcji, poniższe produkty japońskiego producenta mogą Was zainteresować.

Sony to nie tylko marka PlayStation, która podbija świat i pozwala graczom doświadczać wyjątkowych historii. Korporacja posiada cały katalog innych produktów, a premiera PS5 może być idealnym momentem, by zainteresować sympatyków konsolowej rozgrywki urządzeniami z serii Bravia.

Przygotowano nową podstronę, na której przedstawiono telewizory „Gotowe na PlayStation 5”, pozwalające doświadczyć rozgrywki w rozdzielczości 4K przy 120 klatkach na sekundę. Urządzenia oferują wsparcie 8K (tak jak PS5) i otrzymały „zachwycający kontrast w grach”, korzystając z technologii Sony Full Array LED, dzięki której na całym ekranie są umieszczone diody LED, a każda strefa jest kontrolowana oddzielnie, co pozwala zaoferować lepszą jakość kolorów – ciemne obszary będą ciemniejsze, a jaśniejsze prezentują odpowiednią jakość, umożliwiając dostrzeżenie jeszcze większej liczby szczegółów.

Dzięki technologii Acoustic Multi-Audio promowane telewizory zostały wyposażone w „wielowymiarowy dźwięk” – głośniki są w tym wypadu rozmieszczone na całym panelu TV, co pozwala niemal "wciągnąć w rozgrywkę".

Sony podkreśla, że telewizory są „Idealne dla PlayStation”:

„Wykorzystując zaawansowane technologie obrazu i dźwięku, Sony BRAVIA ożywia gry, zapewniając żywy, wyrazisty obraz z trójwymiarowym, przestrzennym dźwiękiem.”

Pierwszymi modelami promowanymi jako „Ready for PlayStation 5” są Sony Bravia ZH8, Sony Bravia XH90 oraz Sony Bravia XH92. Najdroższym modelem z tego zestawu jest ZH8, który jest dostępny za 29 999 zł (75-cali). XH95 został wyceniony od 6199 zł do 13499 zł, a model XH90 kosztuje od 5199 zł do 12999 zł (ceny z Euro.com.pl – bez uwzględnienia promocji). Warto przypomnieć, że wczoraj informowaliśmy o PS5 Activities, czyli nowej funkcji PlayStation 5, a Sony może zapewnić next-genowej konsoli wsparcie podobne do DLSS od firmy NVIDIA.

PS5 TV Bravia Gotowe na PlayStation 5

Źródło: https://gamingbolt.com/ps5-ready-bravia-tvs-highlighted-by-sony-prior-to-systems-launch

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych