Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.10.2020 14:23
PS5 śruby
7472V

PS5 posiada tajemnicze śruby. Dziennikarze odkryli ich funkcję

Po miesiącach wyczekiwania w końcu otrzymaliśmy porządne materiały prezentujące PlayStation 5. Dziennikarze z Japonii pokazali PS5 i na pierwszych zdjęciach możecie dostrzec tajemnicze śruby. To właśnie one mają odpowiadać za wciąż niepotwierdzony element next-genowego PlayStation.

Japońscy dziennikarze i YouTuberzy zostali zaproszeni na testowanie PlayStation 5 – dzięki temu wydarzeniu mogliśmy spojrzeć na zdjęcia PS5, poznaliśmy szczegóły kultury pracy czy też zobaczyliśmy ładne podświetlenie kontrolera DualSense.

Jednak bardzo szybko gracze dostrzegli, że na prezentowanych materiałach pojawiają się tajemnicze śruby – PS5 posiada elementy po obu stronach obudowy w charakterystycznym, ozdobionym miejscu, które będzie służyć za wylot powietrza. Sony aktualnie nie skomentowało znaleziska, ale kolejne redakcje uważają, że po odkręceniu tych nakrętek otrzymamy możliwość wyciągnięcia bocznych paneli PlayStation 5. Brytyjski Eurogamer sugeruje, że może to zapewnić dostęp do dysku, ale nie mamy pewności, że właśnie w tym miejscu znajduje się SSD.

Jeśli Sony wspomni o tym elemencie, to w niedalekiej przyszłości korporacja powinna zapowiedzieć wymienne panele PlayStation 5. Już w zeszłym tygodniu pojawiły się kolejne przecieki sugerujące możliwość ściągnięcia obudowy.

PS5 śruby z bliska zdjęcie

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2020-10-05-first-playstation-5-console-hands-on-reveals-mysterious-nut

Tagi: playstation 5 PS5 Sony