Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 20.09.2020 22:58
Horizon 2 Forbidden West
8504V

Wersja Spider-Man: Miles Morales i Horizon 2 Forbidden West na PS5 będzie się diametralnie różnić od tej z PS4

Szef PlayStation, Jim Ryan, oznajmił, że takie gry jak Horizon Forbidden West, czy również Spider-Man: Miles Morales, są tworzone od podstaw z myślą o PS5.

Tuż po zakończeniu środowego PS5 Showcase, firma Sony poinformowała, za pomocą swojego oficjalnego bloga PlayStation, że takie hity, jak Horizon Forbidden West, tudzież Marvel's Spider-Man: Miles Morales będą dostępne nie tylko na next-genie, ale także na PlayStation 4. Korporacja postanowiła nie zrezygnować z potencjalnych klientów (około 100 mln graczy), posiadających current-gena.

Informacja ta spotkała się z negatywnym odbiorem, bowiem dużo osób zaczęło twierdzić, że wersja na PS4 będzie blokowała możliwości deweloperów. Jak się jednak okazuje, tak wcale nie będzie, ponieważ twórcy nowej przygody Alloy, a także Milesa Moralesa, wersję na PS5 budują od podstaw, co podkreślił szef PlayStation - Jim Ryan - w wywiadzie dla Washington Post.

Nikt nie powinien być zawiedziony [o Horizon Forbidden West, Marvel's Spider-Man: Miles Morales i Sackboy: A Big Adventure będąc na PS4]. Wersje tych gier na PS5 są budowane od podstaw, aby móc korzystać z możliwości oferowanych przez PS5, a my umożliwimy darmową aktualizację dla użytkowników kupujących wersję na PS4, aby mogli zagrać w tę grę na PS5 za darmo. Chodzi o to, by ludzie mieli wybór. Jestem naprawdę bardzo zadowolony z tej sytuacji.

Jak sami możecie zauważyć, next-genowe gry od Sony są tworzone przede wszystkim z myślą o PlayStation 5. Wersja na PS4 zostanie zapewne okrojona z wielu funkcji, a także zaliczy spory downgrade graficzny, aby mogła zostać odpalona na PlayStation 4. Myślę, że podobną drogę obierze God of War Ragnarok, który, warto wspomnieć, był już teasowany w 2019 roku przez Cory Barloga.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/09/horizon_forbidden_west_built_from_the_ground_up_for_ps5

Tagi: Guerrilla Games Horizon Forbidden West Sony Interactive Entertainment