Iza Łęcka Iza Łęcka 15.09.2020 07:00
ps5 playstation 5 konsole ustawione w szeregu
4824V

PS5 natrafiło na duże problemy z produkcją? Sony zmniejszyło prognozy dostępności PlayStation 5

Sony dopiero w tym tygodniu przedstawi wyczekiwane informacje dotyczące PS5, jednak najnowsze doniesienia redakcji Bloomberga sugerują duże problemy związane z produkcją next-genowej konsoli. Japońska korporacja musiała znacząco zmniejszyć prognozę sprzedaży PlayStation 5.

W lipcu redakcja Bloomberga potwierdziła ważną decyzję Sony – zdecydowano się zwiększyć o 50% produkcję PlayStation 5. Obecnie dziennikarze donoszą o znaczącym problemie japońskiej korporacji.

Sony planowało przygotować do końca roku obrotowego (31 marzec 2021) około 15 mln sztuk PS5, jednak prognozy musiały zostać zmniejszone o 4 mln, do około 11 mln, przez trudności z przygotowaniem SoC. Producent natrafił na problem z układem, przez który musiał zrewidować wszystkie swoje plany dotyczące przygotowania PlayStation 5.

Zgodnie z przedstawionymi informacjami, wydajność produkcji SoC PS5 spadła o 50% i choć podejmowane są wszelkie próby naprawy sytuacji, a wyniki ulegają poprawie, przygotowanie układów PlayStation 5 wciąż nie powróciło do stabilnego poziomu.

Dziennikarze Bloomberga próbowali skontaktować się z Sony, ale rzecznik odmówił komentarza. Po opublikowaniu stosownego raportu, akcje Sony spadły aż o 3,5%, stanowiąc największy spadek z dnia na dzień od sierpnia.

Warto przypomnieć, że japoński gigant, informując Amerykanów oraz Kanadyjczyków o możliwości składania zamówień przedpremierowych, wspomniał o ograniczonej liczbie sztuk PlayStation 5 na premierę. Mówi się również, że osoby, które jako pierwsze będą mogły kupić PS5, będą wybierane. Teoria o braku jednoczesnego debiutu PlayStation 5 na całym świecie zrodziła się po przygotowaniu materiału przez Activision oraz zmianach na stronach PlayStation.

Na potwierdzenie lub zaprzeczenie tych informacji musimy zaczekać do najbliższej środy.

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-09-15/sony-is-said-to-cut-ps5-forecast-by-4-million-due-to-chip-woes

Tagi: PlayStation 5 problemy PS5 sony