Iza Łęcka Iza Łęcka 15.07.2020 07:31
PS5 sony konsola
4188V

PS5 nie może czekać. Sony zwiększa o 50% produkcję konsoli

Sony nie zamierza przespać początku nowej generacji i chce dostarczyć na rynek jak najwięcej sztuk PS5. Japoński gigant przygotowując się do startu next-gena, zwiększył produkcję PlayStation 5.

Jeszcze na początku roku nie było pewności co do startu nowej generacji i wpływu globalnej pandemii na możliwości producentów next-genowych konsol, jednak przedstawiciele Sony oraz Microsoftu regularnie uspokajali klientów, potwierdzając tegoroczną premierę.

Obecnie redakcja Nikkei Asian Review informuje o zmianie strategii japońskiej korporacji. Sony zwiększyło produkcję PS5 z około 6 mln sztuk na około 9 mln sztuk. Według redakcji Bloomberga, Japończycy chcą przygotować około 10 mln sztuk PlayStation 5 do końca roku.

Dziennikarze otrzymali informacje od swoich źródeł i potwierdzają, że twórcy gier oraz dostawcy części już zostali poinformowani o zwiększeniu produkcji – deweloperzy mogą szykować się na większe zainteresowanie swoimi tytułami, a firmy odpowiedzialne za podzespoły muszą zadbać o odpowiednią ilość komponentów. Zgodnie z wcześniejszymi prognozami, Sony planowało przygotować od 5 do 6 mln urządzeń do marca 2021 roku. W obecnej sytuacji, wskazana liczba została znacząco zwiększona.

Sony zwiększa o 50% produkcję PS5

Bloomberg podkreśla, że Sony mierzy się z jeszcze jednym problemem – dostarczeniem urządzeń na Zachód. Nawet jeśli firma zdąży wyprodukować konsole, transport sprzętu z Chin trwa znacznie dłużej i może wpłynąć na dostępność konsoli. Jak wiadomo większość PlayStation 5 jest produkowana właśnie w tym kraju. Wcześniej Sony potwierdziło swoim dostawcom, że do marca przyszłego roku będzie potrzebować 10 mln sztuk kontrolerów DualSense, ale wskazana liczba została już zwiększona.

Masowa produkcja PS5 rozpoczęła się w marcu, natomiast do końca września planowanie jest wyprodukowanie 5 mln sztuk PlayStation 5. Następne 5 mln ma zostać przygotowanych od października do grudnia.

Dla porównania – Sony zagwarantowało 4,5 mln sztuk PS4 do końca 2013 roku, a Microsoft w tym czasie zapewnił 3,9 mln egzemplarzy Xboksów One.

Warto przypomnieć, że ostatnio Sony potwierdziło wygląd pudełek gier do PlayStation 5, natomiast Amazon zdradził wagę urządzenia.

Źródło: https://asia.nikkei.com/Business/Technology/Facebook-and-Sony-ramp-up-output-of-gaming-devices https://www.bloomberg.co.jp/news/articles/2020-07-15/QDHQIUDWRGGB01

Tagi: PlayStation 5 ps5 sony