Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.09.2020 14:02
PlayStation 5 (PS5) Logo
6311V

PS5 z zaskakującą zmianą na oficjalnej stronie. Gracze obawiają się braku jednoczesnej premiery

Niespodziewanie powraca teoria dotycząca premiery PS5, która na początku ma odbyć się na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Kanady. Teraz obawy graczy pojawiły się z powodu aktualizacji oficjalnej witryny PlayStation 5 – między innymi brytyjski oddział PlayStation dokonał odświeżenia strony i podaje nową informację.

Tytułem wstępu na pewno trzeba wyjaśnić, że cała sprawa rozpoczęła się dobre dwa tygodnie temu – wtedy to Sony wysłało do graczy pytania dotyczące składania zamówień przedpremierowych na PS5. Problemem okazał się fakt, że wiadomości odebrali jedynie gracze ze Stanów Zjednoczonych oraz Kanady.

Już wtedy pojawiła się teoria, że Sony ze względu na bardzo małą liczbę PlayStation 5 zdecyduje się podzielić premierę – na początku zagrają gracze z USA i Kanady, a następnie (pod koniec roku) Europejczycy. W międzyczasie na oficjalnym kanale PlayStation na platformie YouTube został opublikowany zwiastun Call of Duty Black Ops: Cold War, który w pewien sposób potwierdzał tę teorię – na końcu pojawiły się dwie daty premiery PS5:

„PS5 Coming Holiday 2020: US and Canada
PS5 Coming Late 2020: Rest of the World”

Gdy gracze zaczęli dyskutować na ten temat na Twitterze, a pierwsi dziennikarze podłapali temat, Sony usunęło materiał i dodało nowy z jedną informacją: „PS5 Coming Holiday 2020”.

Świat powoli zapomniał o sprawie, ale teraz europejskie oddziały PlayStation zaczęły aktualizować oficjalne podstrony PlayStation 5. W Wielkiej Brytanii zamiast „Launches holiday 2020” widnieje „Launches late 2020” i identyczną sytuację widzimy także w Niemczech („Erscheint Ende 2020”)

Wiadomość nie zmieniła się na amerykańskiej stronie, która zawsze jako pierwsza otrzymuje aktualizacje. Na polskiej podstronie nadal widzimy „Premiera w okresie świątecznym 2020 r.”, ale z doświadczenia wiem, że nowe informacje i zmiany na rodzimej witrynie pojawiają się po 2-3 dniach względem przykładowo Wielkiej Brytanii.

PS5 Przed i Po zmianie strona

Źródło: https://gamingbolt.com/ps5s-official-uk-website-changes-launch-window-from-holiday-2020-to-late-2020

Tagi: PlayStation 5 preorder ps5 ps5 preorder sony