Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.09.2020 18:03
The Legend of Zelda Breath of the Wild
1460V

The Legend of Zelda: Breath of the Wild sprzedaje się lepiej od The Last of Us 2 w USA. Zaskakujący wynik gry

NPD przedstawiło swoje najnowsze zestawienie sprzedaży i na liście pojawia się kilka ciekawostek. Największą jest bez wątpienia The Legend of Zelda: Breath of the Wild, ponieważ produkcja Nintendo wciąż cieszy się gigantycznym zainteresowaniem i w zeszłym miesiącu osiągnęło lepszy wynik od między innymi The Last of Us 2 na terenie Stanów Zjednoczonych.

Nintendo nie bez powodu zapowiedziało prequel The Legend of Zelda: Breath of the Wild i chce rozwijać przedstawioną kilka lat temu historię. Okazuje się, że to właśnie ta gra jest szóstą najchętniej kupowaną produkcją sierpnia na Nintendo Switchu i gra od 42 tygodni zawsze znajduje się przynajmniej w TOP 7 bestsellerów tej platformy. Jest to już 10 najchętniej kupowana gra Nintendo w historii na terenie USA.

Nawet bez uwzględnienia danych z cyfrowej dystrybucji The Legend of Zelda: Breath of the Wild z 2017 roku w zeszłym miesiącu sprzedawało się lepiej na terenie Stanów Zjednoczonych od The Last of Us 2. Nintendo nie przygotowało w tym czasie żadnej szalonej promocji – po prostu wielu graczy chętnie zapoznało się z przygodą Linka.

Należy dodać, że ubiegły miesiąc był wyjątkowy dla całego Nintendo – firma ustanowiła nowy rekord w sierpniowej sprzedaży osiągając nawet większy rezultat od Nintendo Wii z 2008 roku. Konsola Japończyków była oczywiście najchętniej sprzedającą się platformą – Switch osiągnął w zasadzie dwukrotnie lepszy wynik niż w sierpniu 2019 roku.

Sierpień był również bardzo dobry dla Electronic Arts – na szczycie rankingu zeszłego miesiąca pojawiły się aż dwie pozycje tego wydawcy.

USA sprzedaż gier spierń 2018

Źródło: NPD + Twitter: MatPiscatella

Tagi: Nintendo The Legend of Zelda: Breath of the Wild