Iza Łęcka Iza Łęcka 08.09.2020 07:07
Cyberpunk 2077 Online/Multiplayer/PVP
722V

Cyberpunk 2077 bez mikrotransakcji. Małe płatności pojawią się tylko w sieciowym Cyberpunku

CD Projekt RED zareagował na dziesiątki informacji, zgodnie z którymi Cyberpunk 2077 miałby otrzymać mikrotransakcje. Twórcy podkreślają, że w fabularnej kampanii nie znajdziemy wskazanych elementów, które pojawią się wyłącznie w sieciowej produkcji.

Od wczoraj mogliście natrafić na całą masę głośnych nagłówków, zgodnie z którymi „Cyberpunk 2077 otrzyma mikrotransakcje”. Ja również odniosłam się do tej nowinki, podkreślając jednocześnie, że słowa prezesa CD Projektu odnoszą się do sieciowej rozgrywki.

Deweloperzy zdecydowanie skomentowali panującą sytuację i szum, jaki został wywołany wokół gry. Mówią oni wprost „nie wierzcie w clickbaity”. W fabularnym Cyberpunku 2077 nie będą obecne mikrotransakcje, a gracze mogą spodziewać się pojedynczego zakupu bez jakichkolwiek niespodzianek. To w Cyberpunku Online/Multiplayer pojawią się małe płatności, ale Polacy podkreślają, że jest to całkowicie samodzielny projekt.

Odnoszę wrażenie, że ta sytuacja nie miałaby miejsca, gdyby Cyberpunk 2077 Online/Multiplayer/PVP (natrafiłam już na trzy różne nazwy) został najzwyczajniej zapowiedziany. Obecnie o grze wspomina się tylko podczas sesji pytań i odpowiedzi po publikacji kolejnych raportów finansowych.

CD Projekt RED dotychczas nie miał problemów z pokazaniem gry na kilka lat przed debiutem, więc jeśli sieciowy Cyberpunk trafiłby na rynek dopiero za 2-3 lata, to ujawnienie i prezentacja produkcji mogłyby wyeliminować wszelkie problemy w komunikacji.

Przypomnijmy, że CD Projekt RED wspólnie z Rockstar Energy organizują konkurs dla graczy, w którym do wygrania jest klimatyczny samochód kosztujący 150 tysięcy złotych.

Źródło: Twitter: Cyberpunk 2077

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077