Iza Łęcka Iza Łęcka 07.09.2020 07:00
Cyberpunk 2077 PVP Multiplayer Online
6437V

Cyberpunk 2077 Multiplayer otrzyma mikrotransakcje. Studio chce, by ludzie wydając pieniądze byli zadowoleni

Świat skupia się na fabularnej części Cyberpunka 2077, choć deweloperzy już wcześniej zapowiedzieli, że zamierzają przygotować także sieciową rozgrywkę. Tryb zostanie udostępniony po premierze gry i otrzyma mikrotransakcje. CD Projekt RED chce zachęcić graczy do wydawania pieniędzy.

Cyberpunk 2077 może okazać się żyłą złota dla CD Projektu, choć obecnie nie mogą oni narzekać na brak rewelacyjnych wyników. Polacy obiecali, że nie podwyższą ceny gry w wersji na nową generację, ale nie oznacza to, że produkcja skupiona wokół Night City nie otrzyma elementów, które pozwolą zarobić dodatkowych pieniędzy.

Już w styczniu CD Projekt potwierdził, że rozgrywka sieciowa z Cyberpunka 2077 to tak naprawdę „gra AAA”, ale oficjalne komunikaty studia poświęcone są wyłącznie kampanii fabularnej. Mimo to prezes CD Projektu, Adam Kiciński, podczas rozmowy z inwestorami potwierdził, że produkcja multiplayer otrzyma mikrotransakcje:

„Nigdy nie jesteśmy wrogo nastawieni wobec naszych fanów. Traktujemy ich sprawiedliwie i jesteśmy przyjaźni. Oczywiście, że nie będziemy działać agresywnie, ale można się spodziewać wielkich rzeczy do kupienia. Celem jest zaprojektowanie monetyzacji w taki sposób, aby ludzie byli zadowoleni z wydawania pieniędzy. Nie staram się być cyniczny czy coś ukrywać, chodzi o stworzenie poczucia wartości.”

Zadaniem CD Projektu jest stworzenie mikrotransakcji w takiej formie, by gracze chcieli z przyjemnością wydawać pieniądze, a kupowanie DLC wiązało się z uczuciem zadowolenia:

„Tak samo jak w przypadku naszych gier single-player: chcemy, aby gracze z przyjemnością wydawali pieniądze na nasze produkty. To samo dotyczy mikrotransakcji: oczywiście można się ich spodziewać, a CP to świetne miejsce do sprzedaży, ale nie będzie agresywne; nie chcemy denerwować graczy, ale sprawić, by byli zadowoleni - to przynajmniej nasz cel.”

Na pewno zadanie nie należy do najłatwiejszych, bowiem dodatkowe płatności nie mogą wpłynąć na balans. Trudno również sobie wyobrazić, by Cyberpunk 2077 chciał dzielić społeczność przez sprzedawanie chociażby dodatkowych map. Twórcy mogą zdecydować się na skórki, jednak czy kupienie kolejnego stroju sprawi, że będziecie szczęśliwi?

Źródło: https://wccftech.com/cyberpunk-2077-to-have-more-dlc-than-the-witcher-3-setting-is-great-to-sell-things-in-multiplayer/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077