Iza Łęcka Iza Łęcka 27.08.2020 13:34
Halo Infinite
626V

Halo Infinite potrzebuje dodatkowych rąk do pracy. Nad grą pracuje kolejne studio i Joseph Staten

343 Industries mierzy się z presją podczas rozwijania Halo Infinite, na szczęście twórcy otrzymują wszechstronne wsparcie. Poznaliśmy kolejny zespół, który pomoże w procesie produkcji. Certain Affinity potwierdziło prace nad tytułem.

Halo Infinite nie zadebiutuje w 2020 roku, jednak menadżer do spraw społeczności Halo zaprzeczył ostatnim plotkom dotyczącym premiery gry dopiero w 2022 roku i braku Xboksa One wśród docelowych platform. Twórcy jednak potrzebują dodatkowych rąk do pracy, więc zatrudniono drugie studio do prac na grą.

Już od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że Skybox Labs i Sperasoft pomagają w rozwoju Halo Infinite, tymczasem lista ujawnionych zespołów pracujących nad grą powiększyła się o kolejny zespół. Certain Affinity potwierdziło rozwijanie gry – deweloperzy od grudnia 2019 roku pomagają 343 Industries.

Max Hoberman, założyciel i prezes Certain Affinity, był jednym z głównych deweloperów Bungie rozwijających tryb sieciowy dla pierwszego Halo, więc nie ulega wątpliwości, że posiada on ogromne doświadczenie i znakomicie zna owe IP.

Ekipa Certain Affinity tworzyła mapy do trybu sieciowego z Halo 2, Call of Duty: World at War, Call of Duty: Black Ops, Halo Reach. Deweloperzy od lat pomagają w rozwoju kolejnych gier z serii Halo oraz Call of Duty, zyskując cenne doświadczenie w tworzeniu zmagań multiplayer. Max Hoberman nie powiedział, nad jakim elementem Halo Infinite pracuje Certain Affinity, choć śmiało możemy podejrzewać, że ponownie zakres obowiązków dotyczy zmagań sieciowych.

Możemy również potwierdzić, że do 343 Industries dołączył Joseph Staten, który został szefem projektu kampanii nowego Halo. Deweloper rozpoczął karierę w 1998 roku dołączając do Bungie. Następnie rozwijał historie do trzech pierwszych Halo, był dyrektorem kreatywnym dla Halo Wars, a także scenarzystą oraz dyrektorem kreatywnym dla Halo 3: ODST. W kolejnych latach rozwijał wydarzenia z Destiny – jako scenarzysta i współreżyser.

Źródło: https://gamingbolt.com/halo-infinite-certain-affinity-confirms-partnership-with-343-industries
https://www.ign.com/articles/halo-veteran-joseph-staten-joins-343-industries-to-get-halo-infinite-back-on-track

Tagi: 343 Industries Halo Infinite Microsoft