Iza Łęcka Iza Łęcka 24.08.2020 07:00
Halo Infinite Fatalna jakość
1906V

Halo Infinite może nie zadebiutować na Xboksie One. Twórcy mają rozważać kolejne opóźnienie premiery

Halo Infinite pretenduje do „najlepszego Halo w historii”, ale aktualna generacja może nie posiadać na tyle mocy, by móc zaoferować oczekiwaną jakość. Co gorsza, najnowsze plotki sugerują kolejne opóźnienie gry 343 Industries.

W połowie miesiąca 343 Industries zaskoczyło wszystkich graczy, opóźniając premierę Halo Infinite. Debiut produkcji, której zadaniem było zachęcenie potencjalnych klientów do Xboksa Series X, został przeniesiony na przyszły rok. Phil Spencer przeprosił społeczność za wszelkie niedogodności, jednak ostatnie informacje sugerują spore problemy gry.

Obecnie pojawiły się kolejne szczegóły dotyczące produkcji: Sponger, zweryfikowany użytkownik Resetery, który wcześniej przedstawiał zakulisowe informacje dotyczące gier Microsoftu, uważa, że Halo Infinite działa fatalnie na Xboksie One S:

„[Obecna] wersja Halo Infinite na Xboksie One S nie jest zbliżona do 1080p (gra działa nawet poniżej 900p) i ma poważne problemy z ładowaniem zasobów (o wiele gorsze, niż widzieliście na wersji demonstracyjnej z PC).”

Wiele na to wskazuje, że konsoli Microsoftu brakuje mocy, by sprostać oczekiwaniom 343 Industries, a tym samym wszystkich graczy. W konsekwencji, deweloperzy mają rozważać zrezygnowanie z przygotowania gry dla aktualnej generacji:

„Ideą jest zmiana na poziomie silnika tego, jak ładują się aktywa, domyślnie ustawienie RT (poprawić/"odblokować" niektóre aktywa), poprawienie geometrii, post-processingu i dodanie więcej interaktywności związanej z CPU.”

Dla zespołu ciężki orzech do zgryzienia, bowiem zgodnie z plotkami zastosowanie wyżej wspomnianych ulepszeń nie jest możliwe na aktualnej generacji. Zdaniem informatora, twórcy mogą potrzebować znacznie więcej czasu, w związku z czym Halo Infinite może nie zadebiutować w 2021 roku.

Deweloperzy mają jeden cel: stworzyć najlepsze Halo w historii:

„Jest tam sporo zamieszania z decyzjami, ale są oni przekonani, że muszą stworzyć najlepsze Halo w historii”

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/halo-infinite-could-drop-its-xbox-one-version-its-been-claimed/

Tagi: 343 Industries Halo Infinite Microsoft