Iza Łęcka Iza Łęcka 13.08.2020 08:09
Halo Infinite Phil Spencer
3509V

Phil Spencer: „przepraszam fanów”. Szef marki Xbox mówi o porażce i przesunięciu premiery Halo Infinite

Szef marki Xbox nie chowa głowy w piasek. Phil Spencer podczas ostatniego wywiadu przeprosił fanów, szczerze wspominając o porażce związanej z przesunięciem Halo Infinite. Przedstawiciel Microsoftu zapewnia, że na dłuższą metę będzie to dobra decyzja.

Podczas ostatniego wywiadu Phil Spencer nie tylko zapowiedział nowe gry zmierzające do Xbox Game Pass. Szef marki Xbox odniósł się do kwestii przesunięcia premiery Halo Infinite i przeprosił sympatyków marki. Mówimy o rozczarowaniu nie tylko dla graczy, ale i całego Microsoftu:

„Pozwólcie mi zacząć od uznania fanów i faktu, że jest to porażka. To jest rozczarowujące dla ludzi, to jest rozczarowujące dla nas. Nie mogliśmy się doczekać połączenia Halo Infinite i Xboksa Series X.”

„Przepraszam fanów, ponieważ nigdy nie lubię stawiać oczekiwań, których potem nie spełniam, ale wierzę również, że na dłuższą metę podjęliśmy właściwą decyzję, zarówno dla Xboksa oraz Halo, jak i naszych klientów.”

Przedstawiciel Microsoftu stwierdził, że Halo Infinite obecnie nie prezentuje oczekiwanej i zgodnej z całą franczyzą Halo, jakości. Pomimo długich oraz żmudnych ustaleń, podczas których Spencer wraz z Bonnie Rossem z 343 Industries i Mattem Bootym z Xbox Game Studios rozważali podzielenie nowego Halo na fragmenty, które trafiałyby na rynek w różnych terminach, jednak zarzucono ów pomysł.

„Po prostu nie wszystkim z nas odpowiadał ten sposób wydania Halo.”

Amerykanie musieli podjąć właściwą decyzję – dobrą dla marki Halo i zdrowia deweloperów. Trudno uwierzyć, by twórcy mogli teraz na spokojnie opracowywać grę, ale dodatkowy czas na pewno pozwoli zrealizować wszystkie założone cele.

Nie znamy aktualnie daty premiery Halo Infinite, jednak w kolejnych miesiącach Microsoft powinien skupić się na promocji innych tytułów – zmierzających na Xboksa Series X jeszcze w 2020 roku.

Źródło: https://stevivor.com/news/phil-spencer-halo-infinite-delay-2021/

Tagi: 343 Industries Halo Infinite microsoft phil spencer