Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.08.2020 15:49
PlayStation 5 i Xbox Series X
6629V

PS5 i Xbox Series X. W jakich cenach i kiedy premiera? Informator podaje konkrety

Sony i Microsoft nie przedstawiły ostatecznych szczegółów dotyczących nowej generacji, ale sytuację postanowił skomentować Roberto Serrano. Włoski informator przedstawił ceny i daty premier PS5 oraz Xboksa Series X.

Sony oraz Microsoft muszą w następnych tygodniach opublikować ostateczne szczegóły dotyczące PlayStation 5 i Xboksa Series X. Obie firmy czekają na ruchy konkurencji, więc tak naprawdę nie wiemy, kiedy możemy liczyć na ostateczne konkrety.

Coraz częściej do głosu odchodzą informatorzy – wczoraj wspominałem o wysokiej cenie Xboksa Series X, a warto przypomnieć, że w swoim czasie PS5 pojawiło się w jednym z polskich sklepów. Wciąż czekamy na ostateczne konkrety od producentów, ale teraz szczegóły przedstawił Roberto Serrano.

Włoski informator jako jeden z pierwszych potwierdził datę The Future of Gaming i często na Twitter wrzuca ciekawe szczegóły, które są później potwierdzane przez deweloperów oraz wydawców. Teraz biorąc pod uwagę zebrane konkrety, przedstawił szczegóły premiery i cen nowej generacji.

PS5 i Xbox Series X – ceny i daty premier

Jego zdaniem najtańszym (i jak wiadomo najsłabszym) next-genem będzie Xbox Series S, a PlayStation 5 i Xboksa Series X kupimy w tej samej cenie. Pomiędzy urządzeniami pojawi się jeszcze PlayStation 5 skupione na cyfrowej zawartości.

  • Xbox Series S – 11.05.2020 – 299 $/€
  • Xbox Series X – 11.06.2020 – 499 $/€
  • PS5 – 11.13.2020 – 499 $/€
  • PS5 Digital – 399 $/€

Źródło: Twitter: geronimo_73

Tagi: cena ceny data premiery playstation 5 ps5 Xbox Series S Xbox Series X