Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.08.2020 20:28
Xbox Series X cena plotka
4172V

Xbox Series X jednak w bardzo wysokiej cenie? Alanah Pearce zdradza szczegóły

Xbox Series X na pewno zadebiutuje w listopadzie, ale wciąż brakuje nam najważniejszego: ostatecznej ceny. Najnowsze przecieki zwiastują drogą konsolę, której cena może na początku odstraszyć niektórych graczy.

Microsoft potwierdził już listopadową premierę Xboksa Series X, jednak korporacja wciąż nie ogłosiła ostatecznej ceny konsoli. Można odnieść wrażenie, że będzie to dla wielu graczy najważniejsza wiadomość, ponieważ od tej informacji może zależeć, po którego next-gena sięgnie wielu fanów elektronicznej rozgrywki.

Xbox Series X jednak w bardzo wysokiej cenie?

W swoim czasie pojawiło się wiele plotek, według których cena Xboksa Series X pozytywnie zaskoczy, ponieważ korporacja ma dopłacać nawet 200-300 dolarów do każdego urządzenia. Ruch miałby mieć sens biorąc pod uwagę długoterminową strategię i skupienie się na Xbox Game Pass – gracze i tak płaciliby abonament, więc firma po pewnym czasie odrobiłaby straty.

Teraz jednak pojawiły się przecieki, według których Xbox Series X może kosztować 599 dolarów. Taką kwotę usłyszała Alanah Pearce (była dziennikarka IGN), której źródło (pracownik jednego z dużych sklepów) potwierdził również, że konsola będzie dostępna na samym początku listopada. Wiadomość o debiucie Xboksa nowej generacji 6 listopada powiela się z informacją, na którą natrafili gracze, którzy kupili już białego pada do między innymi Xboksa Series X i Xboksa Series S.

To jednak nie koniec, w ubiegłym tygodniu informowałem o promocji Monster Energy x Halo Infinite, która również ma potwierdzać cenę Xboksa Series X na poziomie 599 dolarów. Firma przygotowała promocję – klienci mogą wygrać 200 konsol XSX i budżet wszystkich nagród wynosi 119,998 dolarów. Jeśli jednak pomnożycie 200 x 599 (liczba urządzeń x cena) to wychodzi dokładnie 119 800.

Xbox Series X – ile konsola może kosztować w Polsce?

Jeśli Microsoft sięgnie po przelicznik, który często był wykorzystywany na aktualnej generacji (1 dolar = 1 euro), to Xbox Series X może zaskoczyć graczy dużą ceną. Po dodaniu wszystkich opłat nowy Xbox może kosztować nawet 2799-2999 zł? Trudno teraz przewidywać, ale nie możemy raczej liczyć na cenę poniżej 2500 zł. Choć można przypuszczać, że właśnie po to pojawi się Xbox Series S, by za mniejszą cenę (1999 zł?) przekonać do siebie graczy.

Źródło: Twitter: TWTHEREDDRAGON
https://mspoweruser.com/xbox-series-x-price-539-dollars-monster-energy/

Tagi: cena Microsoft Xbox xbox series x Xbox Series X cena