Iza Łęcka Iza Łęcka 12.08.2020 11:50
Microsoft Surface Duo
923V

Microsoft Surface Duo może odstraszyć ceną. Microsoft potwierdził cenę i datę premiery

Po dziesiątkach przecieków i niezliczonych zajawkach, producent udostępnił kolejne informacje dotyczące Microsoft Surface Duo. Smartfon zadebiutuje już w przyszłym miesiącu, ale ujawniona cena sprawi, że tylko nieliczni sięgną po urządzenie.

Microsoft Surface Duo został zapowiedziany w ubiegłym roku, jednak systematycznie sympatycy smartfonów mogli zapoznawać się z kolejnymi nieoficjalnymi informacjami czy zdjęciami urządzenia. Po niemal roku od zapowiedzi nadszedł dogodny czas opublikowanie niektórych, ważnych szczegółów i przygotowanie klientów do premiery najnowszej propozycji.

Gigant z Redmond za sprawą Franka Buchholza potwierdził informacje dotyczące urządzenia. Microsoft Surface Duo będzie dostępny w sprzedaży od 10 września 2020 roku, a zainteresowani zakupem muszą przygotować 1399 dolarów – cena dotyczy podstawowego modelu.

Urządzenie będzie dostarczone z dwoma 5,6-calowymi ekranami, które możemy dowolnie otwierać - producent wykorzystał 360 stopniowy zawias umożliwiający korzystanie ze sprzętu w różnych trybach. Po otwarciu otrzymujemy dostęp do 8,1-calowego wyświetlacza.

Microsoft nie pokusił się jednak o przedstawienie pełnej specyfikacji smartfona, choć zgodnie z plotkami, Microsoft Surface Duo zostanie wyposażony w Snapdragona 855, 6GB pamięci RAM i otrzyma przynajmniej 256GB pamięci na dane. Prawdopodobnie wykorzystano akumulator o pojemności 3460mAh.

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/surface-it-pro-blog/surface-duo-brings-mobile-productivity-powered-by-two-screens/ba-p/1579690

Tagi: Microsoft Microsoft Surface Microsoft Surface Duo