Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.10.2019 17:31
Microsoft Surface Duo
1276V

Microsoft Surface Duo to składany smartfon! Microsoft zapowiedział sprzęt do Project xCloud

Korporacja z Redmond zapowiedziała właśnie serię urządzeń dla sympatyków marki Surface – Microsoft pokazał nowe laptopy, tablety, słuchawki oraz smartfon. W tym miejscu znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące urządzeń.

Microsoft nie marnował czasu i na konferencji przedstawiono szczegóły serii urządzeń. Surface Laptop 3 będzie dostępny w dwóch wersjach – 13,5-calowy sprzęt zostanie wyposażony w czterordzeniowy procesor Intela 10. generacji, do 16GB pamięci LPDDR4X RAM i podobno urządzenie będzie 2 razy szybsze od swojego poprzednika i 3 razy szybsze od MackBooka Air. W 15-calowej wersji pojawi się AMD Ryzen "Surface Edition", który został zaprezentowany jako „najszybszy procesor mobilny przygotowany przez AMD”. Obie wersje otrzymają 1TB pamięci SSD i mają zaoferować 11,5 godziny pracy na jednym ładowaniu. Bez problemu wyjmiemy dyski twarde i w końcu sprzęt otrzyma USB Typu-C – wraz z portem USB-a, gniazdem słuchawkowym 3,5mm oraz portem Surface Connect. Surface Laptop 3 13,5-calowa kupimy od 999 dolarów dla wersji i5 z 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci masowej. Najdroższe wydanie „Trójki” zostało wycenione na 2,399 dolarów dla wersji z i7, 16 GB pamięci RAM i 1 TB. Urządzenie w wersji 15-calowej kupimy od 1199 dolarów.

 

Microsoft Surface Pro 7 pod względem budowy jest kopią swojego poprzednika. Sprzęt otrzyma jednak znacznie mocniejsze podzespoły i zaoferuje dwukrotnie większą wydajność od „Szóstki”. Podczas składania zamówienia wybierzemy procesor (i3, i5, i7), dorzucimy 16 GB pamięci RAM LPDDR4x i maksymalnie 1 TB pamięci masowej SSD. Ze względu na większą moc (przy i7) czas pracy na jednym ładowaniu wyniesie już tylko 10,5 godziny (wcześniej 13,5 godziny). Pro 7 to nadal 12,3-calowy wyświetlacz PixelSense o rozdzielczości 2736×1824 pikseli i 267 PPI. Urządzenie otrzyma port USB Typu-C, USB Typu-A, gniazdo słuchawkowe, port Surface Connect. Ceny? Od 749 dolarów (wersja z i3, 4GB i 128GB pamięci).

Surface Earbuds to mała ciekawostka. Douszne słuchawki mają trafić w gust fanów marki Surface – 24-godziny na jednym ładowaniu, na każdym uchu dwa mikrofony, a nawet integrację z pakietem Office – użytkownik może dyktować słuchawkom informacje, które będą zapisywane. Sprzęt kupimy za 249 dolarów.

Microsoft Surface Pro X to oczekiwana i nowa linia – 13-calowy wyświetlacz PixelSense o rozdzielczości 2880×1920 pikseli i 267 PPI. Sprzęt jest bardzo cienki (5,3 mm grubości), waży zaledwie 774 gram i jest wyposażony w nowy procesor Microsoft SQ1 z zaawansowaną łącznością LTE. Firma wykorzystuje niestandardowy Chipset SQ1 przygotowany specjalnie dla Pro X – propozycja oferuje więcej mocy od standardowego układ ARM. Microsoft współpracował z Qualcomm w celu zwiększenia wydajności i Pro X ma zapewnić 2 teraflopy mocy (GPU). Łącząc wszystkie możliwości – Pro X ma zapewnić 9 teraflopów mocy obliczeniowej. Dodatkowo skorzystamy z w portów USB 3.2 Typu-C, odpicowanego pena z 4096 punktami nacisku, a zainteresowani zapiszą informacje za pomocą nowej klawiatury. Surface Pro X znajduje się do 16 GB pamięci RAM LPDDR4x i do 512 GB pamięci masowej SSD. Na jednym ładowaniu urządzenie przetrwa 13 godzin pracy (+ opcja szybkiego ładowania). Cena? Od 999 dolarów, premiera 5 listopada.

Microsoft Surface Neo to tablet z dwoma ekranami. Twórcy wyposażyli sprzęt w wielofunkcyjne zawiasy, które pozwolą go otwierać w dwie strony – możemy go różnie rozkładać i wykorzystywać jako mały laptop lub po prostu jako ekran do Netflixa. Sprzęt charakteryzuje się grubością na poziomie 5,6 mm i według Microsoftu będzie to „najcieńszy ekran LCD” w historii. Neo skorzysta ze specjalnego Windows 10X (nowy system operacyjny) i premiera odbędzie się pod koniec 2020 roku.

Microsoft Surface Duo jest zdecydowanie największą niespodzianką wydarzenia. Microsoft pokazał smartfon z podwójnym ekranem, który działa na Androidzie i pozwoli na przykładowo rozgrywkę w gry z Project xCloud! Inżynierowie z Redmond zdecydowali się na dwa 5,6-calowe wyświetlacze, ale aktualnie nie otrzymaliśmy wielu szczegółów – premiera odbędzie się dopiero pod koniec 2020 roku. Microsoft współpracuje z Google, by „połączyć, to co najlepsze z systemu Android w jeden produkt”.

Warto sprawdzić na naszym serwisie:

Tagi: Microsoft Surface Microsoft Surface 7 Microsoft Surface Duo