Iza Łęcka Iza Łęcka 06.08.2020 07:00
Spider-Man PS4 PS5
2399V

Twórca Marvel's Avengers mówi wprost: chcesz zagrać Spider-Manem, masz opcję na PlayStation

Twórcy Marvel's Avengers są krytykowani za udostępnienie ekskluzywnej postaci w swojej najnowszej grze. Scot Amos próbował załagodzić sytuację, choć jego najnowsze wypowiedzi zebrały mieszane opinie. Mówiąc dobitnie: jesteś fanem Spider-Mana? Zagrasz nim na PlayStation.

Marvel's Avengers zbliża się wielkimi krokami – już wkrótce przeczytacie nasze wrażenia z testów beta. W ostatnim czasie Crystal Dynamics systematycznie przedstawia ekskluzywną zawartość dla posiadaczy PlayStation 4. To na konsoli Sony możemy zagrać wcześniej w betę, otrzymamy za darmo Spider-Mana czy też najróżniejsze przedmioty do personalizacji.

Część graczy czuje się niesprawiedliwie traktowana, co Scot Amos próbuje nieco załagodzić i wyjaśnić. Szef Crystal Dynamics zaznaczył, że Spider-Man może pojawić się na PlayStation dzięki relacji Sony z Marvelem – nie od dziś wiadomo, że japońska korporacja posiada prawa do tworzenia filmów z tym superbohaterem.

Amos podkreślił, że jego zespół nie miał większego wpływu na to, gdzie może pojawić się Spider-Man, ale może go dostarczyć wielu graczom poprzez wprowadzenie na PlayStation 4 i w przyszłości na PlayStation 5.

„Podoba nam się pomysł zaoferowania tej postaci graczom z PlayStation, a jeśli chodzi o wszystkich, stary, niecały tydzień temu ogłosiliśmy Hawkeye'a, mamy dwie postacie zapowiedziane w ciągu pięciu dni, przyszłość jest jasna.”

Twórca zaznaczył, że w Marvel's Avengers pojawi się szeroki wybór superbohaterów oraz zawartości, a zapytany o graczy korzystających z Xboksa i PC, którzy chcieliby zagrać Peterem Parkerem, odpowiedział, że zawsze mają wybór – mogą wybrać PlayStation:

„A ci gracze, którzy koniecznie chcą grać jako Spider-Man, mają taką możliwość na PlayStation.”

Wszystkich zaniepokojonych opisaną sytuacją możemy nieco uspokoić: Spider-Man to jedyna postać, która będzie dostępna ekskluzywnie. Pozostali superbohaterowie będą dostępni dla wszystkich.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/avengers-dev-says-xbox-players-who-want-spider-man-have-the-option-on-playstation/

Tagi: Crystal Dynamics Marvel's Avengers Square Enix