Iza Łęcka Iza Łęcka 16.07.2020 10:27
UFC 4
1335V

UFC 4 bez trybu Ultimate Team. Twórcy inaczej rozbudowali grę

Twórcy UFC 4 zrezygnowali z trybu Ultimate Team, przez co w nadchodzącej produkcji zabraknie możliwości kupowania paczek. Deweloperzy postanowili wykorzystać czas na dopracowanie gry i rozbudowanie innych trybów.

Na początku roku Electronic Arts opublikowało raport finansowy, który potwierdził gigantyczne sumy zarabiane dzięki trybom Ultimate Team w grach sportowych EA. W ubiegłym roku gracze wydali 1,49 mld dolarów na karty do produkcji.

To właśnie z tego powodu najnowsza decyzja deweloperów odpowiedzialnych UFC zaskakuje – w najnowszej odsłonie produkcji traktującej o walkach MMA nie znajdziemy trybu Ultimate Team. Wiadomość potwierdził Brian Hayes, który zaznaczył, że studio spotkało się z negatywnymi opiniami dotyczącymi UT w UFC 2 i UFC 3, więc zdecydowano się zrezygnować z trybu.

Dyrektor kreatywny EA Sports UFC 4 zaznaczył, że koncepcja Ultimate Team nie do końca pasowała do samego MMA i choć deweloperzy spędzili mnóstwo czasu oraz poświęcili wiele zasobów, by dopracować tryb do UFC 2 i UFC 3, ten nie okazał się zanadto angażujący - przynajmniej nie tak jak planowano. Tylko nieliczni gracze spędzali w nim czas, więc zdecydowano się zrezygnować z tego elementu.

Uznano, że nie ma sensu oferować Ultimate Team w UFC 4, a samo przeniesienie rozgrywki z UFC 3 wymagałoby czasu i środków, by mimo wszystko tryb stał się bardziej zachęcający do zabawy. Autorzy skupili się na innych elementach:

"Nawet przeniesienie go z UFC 3 do UFC 4 bez żadnych istotnych zmian czy ulepszeń wymagało znacznego czasu i wysiłku, nie mówiąc już o przebudowie trybu, aby uczynić go bardziej atrakcyjnym i wciągającym."

W UFC 4 otrzymamy między innymi płynniejszą kontrole w klinczu, przebudowane mechaniki obaleń oraz „ground and pound” , dzięki którym starcia będą bardziej emocjonujące.

Hayes zaznaczył, że UT może kiedyś powrócić do UFC, choć przynajmniej aktualnie zespół pragnie poświęcić się innym składnikom pozycji. Sprawdźcie pierwszy zwiastun UFC 4.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/ea-sports-ufc-4-why-ea-removed-ultimate-team-this-/1100-6479789/

Tagi: EA Canada EA Sports UFC 4 Electronic Arts