Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.05.2020 14:11
FIFA 20 Ultimate Team
1130V

FIFA Ultimate Team zarabia coraz więcej. EA osiąga gigantyczne sumy dzięki mikrotransakcjom

Gracze narzekają na kupowanie paczek z kolejnej odsłony serii FIFA, ale jednocześnie coraz chętniej sięgają do kieszeni i kupują kolejne zestawy. Electronic Arts z roku na rok zarabia więcej na trybach Ultimate Team z między innymi następnych odsłon Fify.

Na EA Play Live 2020 na pewno nie zabraknie prezentacji gier sportowych, ponieważ to właśnie te tytuły generują gigantyczne wpływy do kieszeni wydawcy i producenta. Electronic Arts raczej nigdy nie zrezygnuje z tych produkcji, ponieważ gracze coraz chętniej płacą za kolejne mikrotransakcje.

Daniel Ahmad (starszy analityk Niko Partners) zaprezentował dane z ostatnich pięciu lat. Electronic Arts w samym ostatnim roku dzięki Ultimate Team osiągnęło blisko 1,5 mld dolarów:

Wynik ten nie odzwierciedla rezultatów wygenerowanych przez sprzedaż gier, ale co trzeba też zaznaczyć, przedstawia wyniki z różnych produkcji. Oczywiście nie będzie jednak zaskoczeniem, gdy okaże się, że to FIFA 20 wygenerowała większość z tego wyniku – jest to zdecydowanie najpopularniejsza pozycja z katalogu Elektroników.

Gracze w zasadzie nie powinni się dziwić, że EA chętnie promuje Ultimate Team, organizuje różne wydarzenia, a nawet zachęca sportowców do promocji trybu. Trzeba przyznać – firma ma budżet na takie szaleństwa.

Źródło: https://screenrant.com/fifa-ultimate-team-ea-total-revenue-6-billion/

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA 20 fifa ultimate team ultimate team