Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.07.2020 14:30
PS5 Czarna Wersja
6293V

PS5 w czarnej obudowie porównany z Xboksem Series X. Świetna wizualizacja PlayStation 5

Sony przygotowuje się do kolejnego wydarzenia z serii „Droga do PlayStation 5”, a fani tworzą nowe projekty prezentujące konsolę Japończyków. Najnowszy materiały pokazują PS5 w czarnej obudowie i urządzenie zostało zestawione z Xboksem Series X.

Sony pokazało PS5 na The Future of Gaming, ale Japończycy zaskoczyli obudową oraz kolorem PlayStation 5. Firma postawiła na białą bryłę, która kilka dni temu została porównana do „pingwina zaprojektowanego przez Apple”.

Nie brakuje głosów, że PS5 wyglądałoby znacznie lepiej w czarnej obudowie, więc redakcja Letsgodigital za sprawą Giuseppe Spinnelliego postanowiła sprawdzić, jak wyglądałoby urządzenie w bardziej klasycznym wydaniu. Trzeba przyznać: PS5 w ich wizji wygląda fantastycznie.

Co ciekawe, redakcja zestawiła także PS5 obok Xboksa Series X, a nawet podaje wymiary obu konsol:

  • PS5: około 10 x 31 x 38 cm (ze stojakiem)
  • Xbox Series X: 15,1 × 15,1 × 30,1 cm

Trzeba jednak podkreślić, że Sony nie podało jeszcze dokładnych danych PlayStation 5, ale redakcje określają wymiary po rozmiarze wejścia USB oraz napędu Blu-ray.

Trudno powiedzieć, kiedy Sony przedstawi czarne PlayStation 5, ale gdybym miał wybór – pewnie postawiłbym właśnie na taki model. Mam jednak wrażenie, że na premierę otrzymamy tylko jedno wydanie, które zostało już zaprezentowane na The Future of Gaming.

PS5 i Xbox Series X - porównanie wyglądu i rozmiaru - 1

PS5 i Xbox Series X - porównanie wyglądu i rozmiaru - 2

PS5 i Xbox Series X - porównanie wyglądu i rozmiaru - 3

Źródło: https://nl.letsgodigital.org/spelcomputers-games/playstation-5-zwarte-game-console-met-cd/

Tagi: PlayStation 5 ps5 sony