Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 28.06.2020 15:30
Otwarcie kin a ryzyko
507V

Twórcy Avengers: Koniec gry, Bracia Russo, uważają, że otwarcie kin w obecnej sytuacji jest zbyt ryzykowne

Twórcy najlepiej zarabiającego filmu w historii branży, bracia Russo, twierdzą, że ponowne otwieranie kin w obecnej sytuacji jest ryzykownym podejściem. 

Po kilkumiesięcznym zamknięciu kina powoli wracają do normalnego funkcjonowania, a coraz więcej krajów otwiera na swoim terenie placówki z dużymi ekranami i zachęca fanów kinematografii, aby ci, przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa, wrócili do swojego hobby. 

Jednym z pierwszych filmów, które mają przyciągać tabuny widzów, jest "Tenet" od Christophera Nolana. Jeszcze wczoraj dowiedzieliśmy się, że premiera będzie miała miejsce nieco później (nie 31 lipca, a 12 sierpnia). Zapytany o światowe otwarcie kin na premierę rzeczonego tytułu, Joe Russo, jeden z braci stojących za "Avengers: Koniec gry", odpowiedział, że to skomplikowana kwestia:

Wydaje mi się, że każdy ma inny próg ryzyka. Myślę, że to naprawdę zależy od tego, jak to wygląda u wszystkich z osobna. Nie podlega jednak wątpliwości, że przebywanie w zamkniętej przestrzeni jest obecnie ryzykowne.

Pojawiają się więc pytania, co się może wydarzyć, czy to w pełni bezpieczne i czy możemy zalecać podejmowanie takich działań - nie sądzę, abyśmy powinni. Wraz z moją rodziną podchodzimy do pandemii bardzo konserwatywnie. 

Swoje zdanie dorzucił także drugi z braci, Anthony. Wspomniał on, że choć jest nieco zdesperowany, by powrócić do przeżywania kinowych doświadczeń, to zdaje sobie sprawę, że pandemia obciążyła ludzi na wiele sposobów

Myślę, że pod koniec wszystko rozchodzi się o to, jak wiele jesteś w stanie zaryzykować. To bardzo osobista kwestia i zależy od indywidualnego podejścia, ale niestety nie widzę siebie w kinach w najbliższej przyszłości. 

Jakie jest Wasze podejście do sprawy? Zamierzacie ruszyć do kin, gdy tylko je otworzą? Koniecznie dajcie znać w komentarzach! 

Źródło: https://comicbook.com/movies/news/avengers-directors-the-russo-brothers-movie-theaters-reopening-high-risk-coronavirus/

Tagi: avengers bracia Russo kina Tenet