Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.06.2020 14:02
Cinema City Kino
818V

Cinema City wraca do życia. Kina wkrótce zaproszą widzów na seanse

Kina mogą działać w Polsce na specjalnych zasadach od początku czerwca, ale nie oznacza to, że widzowie mogli już zasiąść w fotelach Cinema City i uczestniczyć w seansach. Sieć dopiero teraz przedstawiła datę wznowienia prac.

Pod koniec maja informowaliśmy naszą społeczność o nowych informacjach przedstawionych przez rząd. Od 6 czerwca swoją prace mogły wznowić kina, teatry i opery, ale na początku tylko wybrane ośrodki zdecydowały się zaprosić widzów na nowe seanse.

Problemem dla niektórych multipleksów mogły okazać się nie tylko specjalne wymogi, ale również brak nowości w ramówce – jak wiadomo część filmów uciekło do VOD i SVOD, a kolejne premiery zostały po prostu przesunięte. Ostatnio informowaliśmy o zmianach w harmonogramie "Wonder Woman 1984", "Tenet" i "Matrix 4".

Jak się jednak udało ustalić redakcji naEkranie – Cinema City wróci do życia już 3 lipca. Nie znamy jeszcze dokładnego planu premier, ale ten powinien zostać wkrótce udostępniony. W końcu firma musi zachęcić do swojej oferty przynajmniej kilkoma ciekawymi opowieściami.

Multikino i Helios nie przedstawiły jeszcze planów na wznowienie działalności, ale możemy śmiało podejrzewać, że także te kina będą wyświetlać pierwsze filmy już w przyszłym miesiącu. W końcu gospodarka wraca do życia i pewnie znajdzie się wielu widzów, którzy chętnie zobaczą historie na dużym ekranie – nawet jeśli będą to powracające klasyki.

Czekacie na powrót kin?

Źródło: https://naekranie.pl/aktualnosci/znamy-date-otwarcia-cinema-city-1592389449

Tagi: cinema city kino koronawirus