Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 28.06.2020 15:27
Metal Slug Mobile 2020
539V

Metal Slug Code: J. Tencent pracuje nad nowym, klasycznym Metal Slugiem

Metal Slug znalazł na urządzeniach mobilnych drugą młodość i póki co nie zanosi się na to, aby w dużym formacie powrócił na konsole. 

W ostatnim czasie włodarze marki dogadali się z Tencentem i podobnie jak w przypadku Pokemonów, chiński gigant zajmie się produkcją nowej, mobilnej odsłony kultowej serii.

Ogłoszone właśnie Metal Slug Code: J będzie klasyczną w swojej formule side-scrollową grą typu shoot'em up rodem z automatów zręcznościowych. Oznacza to, że twórcy odchodzą od mocno eksperymentalnego podejścia z przeszłości, gdzie Metal Slug nie miał zbyt wiele wspólnego z oryginałem.

Zaprezentowany przez Chińczyków gameplay wygląda bardzo obiecująco i jasno wskazuje na to, że obie firmy podchodzą do tematu bardzo poważnie. Data premiery nie została jednak jeszcze ogłoszona. A dlaczego w ogóle zdecydowano się na pójście w bardziej klasycznym kierunku? Zdaniem Tencenta taka arcade'owa formuła idealnie pasuje do urządzeń mobilnych, a Metal Slug jest jednym z najlepszych reprezentantów tego gatunku.

Tagi: metal slug metal slug code j mobile Tencent