Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.06.2020 15:30
PS5 Sony
7824V

PS5 może wskrzesić jedną ze świetnych funkcji Xboksa One. Sony opracowuje technologię

Sony opracowuje kolejną technologię, która może zostać ciepło przyjęta przez przyszłych posiadaczy PS5. Najnowszy patent potwierdza opracowanie „obrazu w obrazie”, który w swoim czasie mogli wykorzystywać posiadacze Xboksów One.

Na The Future of Gaming zaprezentowano PS5, ale wciąż nie otrzymaliśmy szczegółowej prezentacji samej konsoli. Nie zobaczyliśmy jeszcze menu urządzenia, jednak najwidoczniej Sony Interactive Entertainment wciąż opracowuje technologie, które mogą zostać ciepło przyjęte przez graczy.

Najnowszy patent znaleziony przez redakcję TheGamePost przedstawia możliwość wyświetlania ekranu w ekranie. Z podobnej funkcji (Xbox Snap) korzystali posiadacze Xboksów One – według przedstawionych informacji, gracze mogliby w tym wypadku stworzyć dodatkowe okna z materiałem wideo, a projekt pozwala również na łatwe zarządzenie klipami lub zmianę ścieżki dźwiękowej w świeżo nagranym materiale.

W szczegółach pojawia się informacja o łatwej obsłudze – przycisk PlayStation pozwoliłby przełączać się pomiędzy oknami, a gracze mogą nawet otrzymać możliwość ustawienia okienka w wybranym dla siebie miejscu.

Już wcześniej pojawiły się przecieki, według których PS5 pozwoli na przeglądanie zawartości gier w samym menu – przykładowo bez włączenia tytułu zobaczymy, gdzie skończyliśmy rozgrywkę w tytule single-player lub sprawdzimy co tam się dzieje na serwerach w ulubionym tytule sieciowym. Warto też przypomnieć o patencie, który sugerował współpracę gracza ze sztuczną inteligencją – SI może wyświetlać pomoce (między innymi materiały od znajomych) i dodatkowe okienko byłoby na pewno dobrym miejscem na prezentowanie takich podpowiedzi.

Xbox Snap zostało usunięte z Xboksa One w 2017 roku – Microsoft w tym czasie rezygnował z prezentowania Xboksa jako urządzenia multimedialnego.

PS5 Sony Patent PIP - 1

PS5 Sony Patent PIP - 2

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/playstation-5-could-revive-xbox-ones-canned-snap-feature/

Tagi: patent playstation 5 PS5 sony