Iza Łęcka Iza Łęcka 10.06.2020 08:07
PS5 PlayStation 5 Sony
2905V

PS5 i PS4 mogą posiadać bardzo podobne menu. Patent pokazuje UI i zdradza szczegóły innowacyjnej technologii

Sony w najbliższy czwartek pokaże pierwsze gry zmierzające na PS5, jednak nadal część graczy ma nadzieję, że podczas pokazu zobaczymy next-gena. Jeśli korporacja zdecyduje się choćby na krótkie zaprezentowanie menu, możemy ujrzeć system bliźniaczo podobny do tego z PS4.

W najbliższy czwartek odbędzie się PS5 The Future of Gaming, podczas którego zobaczymy produkcje zmierzające na PS5. Na liście na pewno pojawi się tytuł opracowywany przez Antony'ego Johnstona.

Nadal jednak owiane jest tajemnicą, kiedy zobaczymy PS5 oraz sam system przygotowany przez japońskich inżynierów. Możemy przypuszczać, że menu PlayStation 5 będzie bardzo zbliżone do propozycji znanej z PlayStation 4. Już jakiś czas temu zobaczyliśmy jak wygląda UI devkita, które znacząco nie różniło się od tego z PS4, natomiast najnowszy patent sugeruje, że gracze również będą korzystać z bardzo podobnego interfejsu użytkownika.

PS5 z menu zbliżonym do PS4

Odkryto najnowszy patent Sony, który dokładnie prezentuje UI PS5. Ponownie całość będzie składać się z dużych okien, za sprawą których otrzymamy dostęp do kolejnych zakładek. Śledząc kolejne informacje możemy dotrzeć do nowej funkcji – w PlayStation 5 pojawi się sztuczna inteligencja, która pomoże nam rozwiązać trudności w trakcie gry.

SI zostało szczegółowo opisane: zgodnie z zamieszczonymi informacjami, PS5 będzie korzystać z „uczenia maszynowego, które przeanalizuje wcześniejsze rozgrywki użytkownika, by określić jego zachowanie w grze”. Dzięki temu system określi, kiedy gracz wielokrotnie z niepowodzeniem próbował przejść dany fragment produkcji. Następnie technologia przygotuje podpowiedź. Wspomina się nawet o wykorzystaniu i ocenie rozgrywki innych graczy, by sprawdzić, jak oni poradzili sobie z problematycznym miejscem, dzięki czemu zaproponowane zostanie skuteczne rozwiązanie.

Gracze mają nawet otrzymać poradniki wideo przygotowane przez sam system:

„Silnik wykonawczy gry 310.2 może następnie wybrać rozgrywkę jednego z pozostałych użytkowników i wyodrębnić klip wideo dla tego etapu gry, by zaprezentować go użytkownikowi w celu pokazania mu, w jaki sposób inny użytkownik/gracz był w stanie z powodzeniem ukończyć tę część gry.”

Jak zawsze patent jest tylko przesłanką i nie mamy pewności, czy rzeczywiście zostanie wykorzystany. Musimy jednak przypomnieć, że już wcześniej pojawiły się materiały, które zapowiadały przygotowanie menu PS5 zbliżonego do tego, z którego obecnie korzystamy w PS4. Już jakiś czas temu również mogliśmy sprawdzić szczegóły „interaktywnych widgetów”, których zadaniem byłoby wspomniane pomaganie graczom.

PS5 Interfejs użytkownika PS4 - 1

PS5 Interfejs użytkownika PS4 - 2

PS5 Interfejs użytkownika PS4 - 3

Źródło: https://wccftech.com/newly-released-playstation-5-patent-points-to-stat-tracking-ui-etc/

Tagi: iu PlayStation 5 PS5