Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.03.2020 22:00
PS5 konsola pady
4845V

PS5 z „interaktywnymi interfejsami”. Sony szykuje ciekawą funkcję dla PlayStation 5

Sony zaprezentowało specyfikację PS5, ale nadal musimy zaczekać na przedstawienie dodatkowych szczegółów dotyczących platformy. Nie widzieliśmy konsoli, czekamy na pokaz kontrolera, ale najnowszy patent potwierdza wcześniejsze plotki – producent zadba o rozbudowany interfejs.

PS5 wciąż nie zostało ostatecznie zaprezentowane, ale gracze cały czas docierają do nowych informacji dotyczących konsoli. Najnowsze szczegóły zostały przedstawione w patencie – co ciekawe, tym razem konkrety potwierdzają jeden z przecieków dotyczący rozbudowanego systemu PlayStation 5.

PS5 z „interaktywnymi interfejsami”

Sony Interactive Entertainment w zeszłym tygodniu zarejestrowało nowy patent, który powinien zaciekawić wielu graczy. Firma szykuje możliwość przeglądania zawartości gier bez konieczności włączania produkcji.

Nowa funkcja pozwoli dokładnie sprawdzić wydarzenia dla singlistów oraz fanów trybu sieciowego – przykładowo bez uruchomienia tytułu poznamy szczegóły rozpoczętej misji w kampanii oraz sprawdzimy wydarzenia na serwerach pozycji multiplayer.

„Nie chcemy, by gracz musiał uruchamiać grę chcąc zobaczyć, co się dzieje. Serwery gier wieloosobowych zapewnią konsoli zestaw wspólnych aktywności w czasie rzeczywistym. Gry dla jednego gracza dostarczą informacji o tym, jakie misje możesz wykonać i jakie nagrody otrzymasz za ich wykonanie – a wszystkie te wybory będą widoczne w interfejsie użytkownika.”

Brzmi to naprawdę sensownie, ponieważ tym razem gracze nie będą zmuszeni do włączania tytułów, by przypomnieć sobie, jakie atrakcje czekają na nich w fabularnych tytułach lub by sprawdzić, co tam się aktualnie dzieje na serwerach sieciowych gier.

Na naszym serwisie sprawdzicie także:

Źródło: https://www.psu.com/news/ps5-operating-system-to-feature-interactive-interfaces-suggests-new-patent/

Tagi: Interfejs interfejs użytkownika playstation 5 ps5 Sony