Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.06.2020 20:52
Demon's Souls PS5
1691V

Demon's Souls na PS5 pod lupą ekspertów. Nowe ujęcie pokazuje oczekiwaną grę

Powrót Demon's Souls to jedna z najlepszych informacji The Future of Gaming. Gra została sprawdzona pod lupą ekspertów z Digital Foundry, a dodatkowo Sony zaprezentowało produkcję na nowym screenie. Tytuł na każdym kroku wygląda fantastycznie.

Demon's Souls (PS5) powróci na PS5 i za nową wersję odpowiada Bluepoint Games. Deweloperzy znani z między innymi pełnego odświeżenia Shadow of the Colossus, ponownie nie boją się ingerować w pierwotną wizję i gracze na nowej generacji zapoznają się z ich propozycją na produkcję Japończyków. Najlepiej sytuację zapowiada już pierwszy zwiastun, na którym możemy dostrzec między innymi inną kolorystykę. Deweloperzy dbają o nowe efekty pogodowe (ulewny deszcz), inne oświetlenie, a to wszystko dopieszczają jeszcze wsparciem HDR, który nadaje pozycji nowego wyrazu.

Dużą różnicą w rozgrywce będzie płynność animacji, która w wersji na PS3 nie prezentowała oczekiwanej jakości, a tym razem otrzymamy 30 lub 60 fps – w zależności od wybranego trybu. Twórcy nie zaoferują 4K przy 60 klatkach, ale gracze i tak poczują dużą różnicę względem pierwotnego wydania. Tytuł otrzyma także szereg ulepszeń (między innymi ray tracing). Według dziennikarzy Digital Foundry – deweloperzy w tym wypadku robią wszystko, co tylko mogą, by wycisnąć z PlayStation 5 pełen potencjał.

Gracze muszą jednak przygotować się nie tylko na zwykły remaster. Już pierwszy materiał wyraźnie pokazuje, że twórcy zaoferują coś więcej – podobnie jak widzieliśmy w przypadku wspomnianego Shadow of the Colossus.

Na deser Sony zaprezentowało nowe ujęcie, które pokazuje walkę z Tower Knightem. Świetnie w tym wypadku jest zaprezentowana skala i jestem przekonany, że wiele pojedynków w Demon's Souls zapamiętamy na długo. Sprawdźcie także wstępne porównanie.

Demon's Souls PS5

Źródło: YouTube.com + Sony

Tagi: Bluepoint Games Demon's Souls (PS5) Sony Interactive Entertainment