Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.06.2020 15:29
Project xCloud
772V

Xbox Series X ma napędzać Project xCloud już w przyszłym roku. Microsoft wykorzysta next-genową technologię

Microsoft szykuje się do kolejnego pokazu Xboksa Series X i podczas wydarzenia możemy usłyszeć także o Project xCloud. Chmura jest wciąż ważnym składnikiem w planach korporacji i z tego powodu – MS chce wykorzystać next-genową technologię do napędzaniu infrastruktury streamingowej usługi.

W lipcu odbędzie się kolejny pokaz Microsoftu przybliżający graczy do nowej generacji. Korporacja jednak nie zapomina o streamingu i nawet Project xCloud ma już wkrótce otrzymać nową technologię.

Tom Warren z Verge otrzymał ciekawą wiadomość – Microsoft już od przyszłego roku zamierza zaktualizować swoje serwery do Projectu xCloud i Xboksy One S zostaną zastąpione przez Xboksy Series X. Jest to z kilku powodów ważna wiadomość.

Po pierwsze : firma chcąc dbać o Project xCloud, musi mieć pewność, że wyprodukuje odpowiednią liczbę Xboksów Series X dla klientów, którzy w tym wypadku powinni być traktowani priorytetowo. Po drugie: testy usługi muszą przebiegać zgodnie z planem i po trzecie: korporacja nie rezygnuje z pomysłu i jest szansa, że chmura Microsoftu trafi w niedalekiej przyszłości do kolejnych krajów – w tym do Polski.

Nadal nie znamy ostatecznej daty premiery Projectu xCloud, ale jak widać wszystko zmierza w dobrym kierunku. Wypróbujcie propozycję Amerykanów?

Źródło: https://gamingbolt.com/xbox-series-x-will-reportedly-power-xcloud-servers-starting-in-2021

Tagi: microsoft Xbox xbox series x