Iza Łęcka Iza Łęcka 07.04.2020 12:10
Project xCloud Microsoft
1087V

Project xCloud w 11 krajach Europy Zachodniej. Kolejni gracze sprawdzą chmurę Microsoftu

Microsoft nie przestaje rozwijać Projectu xCloud i już wkrótce rozpoczną się testy usługi w kolejnych krajach. Amerykański gigant branży przygotowuje serwery dla graczy z 11 krajów Europy Zachodniej - sprawdźcie kto będzie mógł ją wypróbować.

Microsoft zamierza spełnić swoje zeszłoroczne obietnice dotyczące powiększania bazy użytkowników Projectu xCloud i z uwagą oraz ostrożnością realizuje swoje zamierzenia. Sytuacja jest trudna, bo choć gry pomagają społeczeństwu przetrwać pandemię, to jednak wciąż słyszymy o przeciążeniach Sieci i problemach z przepustowością Internetu.

Korporacja z Redmond planuje systematyczną ocenę sytuacji i stopniowe wdrażanie Project xCloud do kolejnych krajów – tak by gracze mogli sprawdzać usługę, ale serwery nie przeciążały Sieci. Podkreślono, że przyjęte „wyważone podejście” pomoże infrastrukturze, więc na początku rozgrywka w chmurze będzie dostępna dla ograniczonej liczby osób.

Kraje, do których wkrótce trafi Project xCloud:

 1. Belgia
 2. Dania
 3. Finlandia
 4. Francja
 5. Niemcy
 6. Irlandia
 7. Włochy
 8. Holandia
 9. Norwegia
 10. Hiszpania
 11. Szwecja

Gracze z wymienionych krajów od dzisiaj mogą dokonać wstępnej rejestracji, jednak dopiero po uruchomieniu usługi i weryfikacji sytuacji wysyłane będą zaproszenia do sprawdzania Projectu xCloud. Ponieważ rozwijanie zakresu usługi dotyczy krajów Europy Zachodniej, na liście brakuje Polski. 

Sprawdźcie także:

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2020/04/07/project-xcloud-western-europe/

Tagi: Microsoft PC Project xCloud streaming Xbox