Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 13.06.2020 17:15
The Last of Us 2 na PS4 i PS4 Pro. Porównanie Digital Foundry
5853V

The Last of Us 2 na PS4 i PS4 Pro. Porównanie Digital Foundry

Jeszcze trochę minie zanim będziemy mogli zagrać w The Last of Us 2, ale do tego czasu możemy zapoznać się z opiniami recenzentów i kilkoma szczegółami. W poniższym newsie jedno z nich - porównanie działania gry na zwykłym PlayStation 4 i jej silniejszej wersji.

Digital Foundry niedawno wypowiedziało się wstępnie na temat poziomu technicznego The Last of Us Part II, o czym pisaliśmy w tym miejscu. Jak się wtedy okazało gra w wersji na PlayStation 4 Pro przez większość czasu utrzymuje stałe 30 klatek na sekundę przy rozdzielczości 1440p. Zdarzały się jednak małe spadki, choć ogólnie rzecz biorąc, gra i tak robi według nich niesamowite wrażenie.

Teraz przychodzi czas na porównanie gry na obu wersjach konsoli - zwykłym PlayStation 4 i jej silniejszej wersji, czyli PlayStation 4 Pro. Jak wspominają zainteresowani, pierwsza część okazała się zbyt wymagająca dla PlayStation 3, dlatego gra nie zawsze trzymała obiecane 30 klatek na sekundę - animacja potrafiła spaść w okolice 20. Problem został wyeliminowany w wersji Remastered.

Jeśli chodzi o The Last of Us Part II to Digital Foundry wspomina, że 30 klatek na sekundę to już nie cel, a raczej domyślne wartości w jakich działa produkcja, również na zwykłym PlayStation 4, choć jednocześnie wychodzi na to, że Pro ma nieco większe problemy ze stabilnością jeśli wybrać tryb z wyższą jakością. Jeśli chodzi o rozdzielczość to podstawowe PlayStation 4 ma do zaoferowania spodziewane 1920x1080.

The Last of Us Part II ma pojawić się za niecały tydzień, bo już 19 czerwca. W międzyczasie możecie sprawdzić recenzję napisaną przez Wojtka. Oprócz tego informowaliśmy o przypuszczalnym czasie potrzebnym do ukończenia gry oraz o tym, że można ją już pobierać, jeśli złożyliście zamówienie przedpremierowe.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2020-the-last-of-us-part-2-performance-review

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us Part II