Iza Łęcka Iza Łęcka 05.06.2020 08:45
Call of Duty: Warzone
2724V

Call of Duty: Warzone otrzymało komunikat wspierający Black Lives Matter. Bany za przejawy rasizmu

Od dzisiaj przed każdym meczem Call of Duty: Warzone i Call of Duty: Modern Warfare gracze zobaczą specjalny komunikat wspierający akcję Black Lives Matter. Już wcześniej, w akcie wsparcia, start nowego sezonu Call of Duty został przełożony.

Cały świat spogląda z niepokojem na tragiczne wydarzenia rozgrywające się w Stanach Zjednoczonych. Branża gier również nie jest obojętna na sytuację: wczoraj informowaliśmy Was o czasowym wyłączeniu serwerów GTA Online i Red Dead Online, a wszystkie imprezy zaplanowane w tym tygodniu (także pokaz gier na PS5) zostały przełożone.

Na sytuację zareagowało już Infinity Ward. Dołączając do akcji nagłośnienia problemu, podjęto decyzję o przełożeniu startu nowego sezonu w Call of Duty: Modern Wafare, Call of Duty: Warzone oraz Call of Duty: Mobile. Teraz jednak nadszedł czas na kolejny krok.

Przed każdym meczem Call of Duty: Warzone i Call of Duty: Modern Warfare gracze zobaczą komunikat podkreślający, że deweloperzy przyłączyli się do akcji walki z rasizmem i wspierają swoją społeczność. Wraz z pojawieniem się najnowszej aktualizacji sympatycy strzelania informowani są o wprowadzeniu restrykcyjnych filtrów, które mają za zadanie wyszukiwanie wyzwisk nacechowanych rasizmem.

Wszelkie przejawy dyskryminacji w Call of Duty: Warzone oraz Call of Duty: Modern Warfare są całkowicie zakazane, a gracze dopuszczający się wspomnianych zachowań będą banowani.

Call of Duty Warzone Black Lives Matter

Źródło: https://www.resetera.com/threads/call-of-duty-warzone-adds-new-black-lives-matter-screen-before-every-match.220080/

Tagi: Activision Call of Duty: Warzone Infinity Ward