Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone

7,3
27 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.9
PS4 7.1
XONE 4.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Infinity Ward
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina FPP
Liczba graczy:
2-150
Premiery
Świat:
10.03.2020
Europa:
10.03.2020
Polska:
10.03.2020
Producent:
Infinity Ward
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina FPP
Liczba graczy:
2-150
Premiery
Świat:
10.03.2020
Europa:
10.03.2020
Polska:
10.03.2020

Poradnik Call of Duty: Warzone

Call of Duty War zone 2 poradnik
Mateusz Wróbel

Mateusz Wróbel

Call of Duty Warzone 2 - poradnik. Premiera, bronie, mapa, bezpieczna strefa, tryb DMZ, porady, FAQ, nowości
PS5 XSX|S PC PS4 XONE

Call of Duty: Warzone - opis gry

Call of Duty: Warzone to strzelanina FPP w konwencji battle royale wyprodukowana przez studio Infinity Ward i wydana przez Activision. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Call of Duty: Warzone oferuje dwa główne warianty rozgrywki: Battle Royale i Plunder. 

Ten pierwszy to rozwinięcie pomysłu z trybu Blackout znanego z Call of Duty: Black Ops 4. W rywalizacji na wielkiej mapie bierze udział 150 osób, a wygrywa ten, kto ostatni utrzyma się przy życiu. Początek zmagań wygląda podobnie jak w wielu innych grach tego typu: na placu boju pojawiamy się po skoku spadochronowym, a następnie usiłujemy przeżyć za wszelką cenę, korzystając z każdego dostępnego środka, np. porozmieszczanych tu i ówdzie broni czy pojazdów. Przemierzając mapę możemy się także natknąć na kontrakty, opcjonalne minimisje, których zaliczenie nagradzane jest lootem, doświadczeniem, pieniędzmi itd. Z czasem (zakładając, że przeżyliśmy) pętla zaczyna nam się coraz bardziej zaciskać na szyi. Mapę spowija bowiem stopniowo trujący gaz. 

Pod paroma względami Call of Duty: Warzone wyróżnia się na tle konkurencji. Przede wszystkim za sprawą mechaniki respawnowania/odradzania. Śmierć naszej postaci na polu bitwy nie jest tu bowiem równoznaczna z końcem rywalizacji. Pokonani trafiamy do gułagu, gdzie w pojedynku jeden na jednego ścieramy się z innym poległym. Jeśli wygramy, wracamy do boju. Warto jednak zaznaczyć, że dzięki gułagowi uratować możemy się tylko raz, choć poza tą metodą zmartwychwstać można także dzięki specjalnym żetonom, które kupujemy za zarobioną walutę.

Drugi tutejszy tryb, Plunder, polega na czymś nieco innym. W nim z kolei zabawa polega na gromadzeniu gotówki. Kto uzbiera jej więcej podczas rywalizacji, wygrywa. Po uzbieraniu miliona włącza się mnożnik. 

Rozgrywkę Warzone zaprojektowano w oparciu o model F2P. Gra nie wymaga posiadania Call of Duty: Modern Warfare i jest dostępna do pobrania za darmo. Jednocześnie posiadacze Modern Warfare mają tu dostęp do wielu swoich zdobyczy/progresu z 'podstawki'. Działa to także w drugą stronę: osoby, które najpierw zagrają w Warzone będą mogły przenieść swój dorobek do CoD: MW.

Wideo - Call of Duty: Warzone

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper