Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.06.2020 18:19
Trevor GTA 5
14129V

GTA Online i Red Dead Online zostaną czasowo wyłączone przez wydarzenia w USA. Gracze krytykują decyzję

Rockstar ogłosił właśnie decyzję dotyczącą czasowego wyłączenia serwerów GTA Online i Red Dead Online. Twórcy GTA 5 i Red Dead Redemption 2 chcą w taki sposób zareagować na wydarzenia w Stanach Zjednoczonych. Gracze krytykują decyzję.

Świat wciąż żyje protestami i zamieszkami w Stanach Zjednoczonych, które są wynikiem zabicia George'a Floyda przez policjanta. Na sytuację reaguje cały świat i właśnie z tego powodu między innymi Sony oraz CD Projekt RED zdecydowały się opóźnić swoje cyfrowe wydarzenia.

Teraz do akcji przyłączył się Rockstar, ale studio zaskoczyło graczy podjętą decyzją. Serwery GTA Online i Red Dead Online zostaną wyłączone od 20:00 do 22:00, by „uczcić pamięć” George'a Floyda. Rockstar zachęca także graczy do przyłączenia się i walki z rasizmem.

Pod wiadomością deweloperów nie brakuje pochwał dotyczących dołączenia do akcji, jednak wielu graczy nie potrafi zrozumieć, w jaki sposób wyłączenie serwerów dwóch gier ma pomóc w walce z rasizmem. Na Twitterze studia pojawiają się właśnie dziesiątki negatywnych komentarzy, w których fani pytają wprost: jak to ma pomóc?

Trzeba przyznać, że Rockstar wpadło na nietypowy pomysł, który jednak na pewno zwróci uwagę wielu graczy.

Źródło: Twitter: Rockstar Games

Tagi: Grand Theft Auto V Rockstar Rockstar North