Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.06.2020 22:28
PS5 logo
11765V

Pokaz PS5 przełożony! Sony zmienia plany z powodu wydarzeń w USA

Sony właśnie opublikowało wiadomość, którą spodziewało się część fanów marki PlayStation. Korporacja nie może teraz skupić się na prezentacji PS5 oraz gier zmierzających na PlayStation 5, gdy na terenie Stanów Zjednoczonych odbywają się przerażające sceny.

Z samego rana informowaliśmy na witrynie o przełożeniu pokazu Madden NFL 21. Electronic Arts potwierdziło wprost: „to nie czas na gry”. Była to reakcja na wydarzenia ze Stanów Zjednoczonych, w których wciąż trwają zamieszki i protesty wywołane zabiciem George'a Floyda przez policjanta

Sony zdecydowało się podjąć bardzo trudną decyzję i przełożyło czwartkową imprezę. Jak wiadomo kampania marketingowa ruszyła, w telewizjach pojawiają się pierwsze reklamy, ale mimo to przedstawiciele japońskiej korporacji postanowili powiedzieć: czas się zatrzymać.  Mam wrażenie, że to bardzo odważna decyzja, która choć zbierze bardzo mieszane opinie wśród części społeczności, to jednak pokazuje, że PlayStation i Sony nie mogą patrzeć obojętnie na wydarzenia ze Stanów Zjednoczonych.

Trzeba jednocześnie zaznaczyć: aktualnie Sony nie podało nowego terminu, w którym odbędzie się pokaz gier na PS5 lub nawet samego PlayStation 5. Korporacja będzie zapewne przyglądać się sytuacji w Ameryce i dopiero po opanowaniu wydarzeń, otrzymamy konkretne szczegóły dotyczące pokazu.

Źródło: Twitter: PlayStation

Tagi: playstation 5 PS5 sony