Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.05.2020 03:05
PS5
11203V

PS5 nadciąga! Sony oficjalnie zapowiada prezentację gier na PlayStation 5

Były plotki, były przecieki i w końcu jest! Sony właśnie zaprosiło graczy na prezentację gier z PS5. Wydarzenie związane z PlayStation 5 odbędzie się już w przyszłym tygodniu. Poznajcie wszystkie szczegóły.

Od miesięcy pojawiały się plotki dotyczące pokazu PS5. Sony niezbyt chętnie przedstawiało szczegóły wydarzenia, ale Jeff Grubb i Jason Schreier ostatnio coraz częściej wspominali o imprezie zaplanowanej na początek czerwca. Najnowszy raport był bardzo szczegółowy i w końcu otrzymaliśmy informacje od Sony.

PS5 nadciąga!

Po serii różnorodnych przecieków możemy to w końcu potwierdzić: „PS5 - The Future of Gaming” odbędzie się w czwartek o godzinie 22:00 czasu polskiego.  Jim Ryan, szef PlayStation, podkreślił, że choć droga do PlayStation 5 jest „nieco inna” od tej, którą widzieliśmy w przypadku PlayStation 4, najwyższy czas na zaprezentowanie konkretnych informacji o nowej generacji.

Czwartkowe wydarzenie będzie trwać „nieco ponad godzinę” i pozwoli graczom spojrzeć na pierwsze gry zmierzające na PS5.

„Dlatego jestem podekscytowany, że mogę się potwierdzić, że wkrótce zobaczymy gry, w które będziecie grać po premierze PlayStation 5 w te święta. Gry nadchodzące na PS5 reprezentują to co najlepsze w branży od innowacyjnych zespołów z całego świata. Studia, zarówno większe, jak i mniejsze, te nowsze i te o bardziej ugruntowanej pozycji, ciężko pracowały nad tworzeniem gier, które pokażą potencjał sprzętu.”

Sony jednocześnie zaznaczyło, że to początek prezentacji związanych z PlayStation 5. Teraz będziemy systematycznie zapraszani na kolejne cyfrowe konferencje, dzięki którym poznamy bliżej sprzęt Sony i przygotujemy się na premierę urządzenia.

Warto zaznaczyć, że wcześniej otrzymaliśmy pierwsze informacje dotyczące Wstecznej Kompatybilności PS5. Deweloperzy będą zmuszeni od pewnego momentu do przygotowywania gier na dwie generacje.

Źródło: https://blog.playstation.com/2020/05/29/youre-invited-a-look-at-the-future-of-gaming-on-playstation-5/

Tagi: playstation 5 PS5 sony